Byl by přestupek před policistou roztrhat pár stokorun? Proč?

Něco jako ničení státní měny? Byla by za to pokuta? :)

Protože, tím by se potvrdilo, že peníze nevlastníme, ale oni vlastní nás.

Nejlepší odpověď
Bednaricek

§ 239 Ohrožování oběhu tuzemských peněz
(2) Bude potrestán ten, kdo

  1. bez zákonného důvodu odmítá tuzemské peníze, nebo
  2. poškozuje tuzemské peníze.

Další odpovědi
led

Pozrite právny precedens:
Rakúsko: Dôchodkyňa rozstrihala milión eur, aby sa nedostal do rúk dedičom
Platidlá v hodnote 950.000 eur znehodnotila 85-ročná rakúska dôchodkyňa s evidentným zámerom spraviť napriek svojim dedičom. Informoval o tom spravodajský portál thelocal.at.
Podľa prokuratúry nemenovaná žena rozstrihala platidlá a vkladné knižky na drobné kúsky, ktoré našli na jej posteli po tom, ako dôchodkyňa zomrela v dome pre seniorov. O prípade ako prvý informoval rakúsky denník Kurier.

Prokurátor Erich Habitzl oznámil, že príbuzným v tejto veci nemôže nijako pomôcť, keďže poškodenie peňazí vo vlastníctve zosnulej ženy nespadá pod trestné záležitosti, preto nie je možné začať akékoľvek vyšetrovanie.

Pozostalí napokon nevyjdú naprázdno. Rakúska centrálna banka (ÖNB) totiž uviedla, že v tomto prípade všetku hotovosť nahradí.

„Ak dedičia disponujú iba zdrapmi peňazí, ktorých pôvod sa dá dokázať, potom samozrejme môže byť hotovosť nahradená. Ak by sme tieto peniaze nevyplatili, potrestali by sme tých nesprávnych ľudí,“ uviedol predstaviteľ banky pre Kurier."

http://www.ak­tuality.sk/cla­nok/307767/ra­kusko-dochodkyna-rozstrihala-milion-eur-aby-sa-nedostal-do-ruk-dedicom/#

Quimby

Mě by teda zajímalo, jak z toho vyvozuješ, že peníze vlastní nás?