Byl by někdo schopný vypočítat tyto úlohy, pokud ano, prosím o napsání vzorců podle kterých se to počítá, nevím si rady.

1. Automobil jede v zatáčce o poloměru 90m, jaká je jeho nevyšší možná rychlost v zatáčce, když součet smykového tření mezi autem a zemí je 0,5.
2. Letadlo opisuje kružnici kolmou na rovinu, poloměr kružnice je 500m, vypočítej jakou tlakovou silou působí pilot svými 80kg na sedadlo v letadle, letadlo letí 100m/s.

Odpovědi:

Bronzový

Já si to neodpustím a napíšu to: To si jako myslíš že nám tu vyflákneš příklad a my se tu postavíme na hlavu? V první řadě vem si tužku a papír a 4x si to vypočítej, a pokud ti 4x vyjde správný vysledek víš že si to vypočítal správně. Nevíš jak počítat: Učebnice či ODBORNÉ matematické weby (přiznám se =D učím se podle tohoto a při testu jsem měl vždy 2 občas 1 :-) -> http://www.matweb.cz/ studuji taky SŠ ) tak že zasedni a počítej. Hodně štěstí

Bronzový

Nejlépe ti poradí učebnice!!!!!!!!!

Zlatý

My jsme museli ještě vzorce odvozovat ze základního vzorce

Ft =Fo
Fn*f = m*r*w^2

Diskuze k otázce

Bonykík

Já jsem to vypočítala, ale nejsem si tím jistá... a nevím co na tom změní fakt, že když počítáš podle 1 vzorce výjde ti to vždy stejně, a to si zdaleka myslím, že to dobře nemám :-D

Pokročilý

RedC22

První příklad vychází z předpokladu: Třecí síla = dostředivá síla (maximum je asi 200 m/s = 717,6 km/h, třecí součinitel mi přijde poměrně velkej)
U druhýho nerozmim zadání. Co to znamená „Letadlo opisuje kružnici kolmou na rovinu“? Na jakou rovinu?!

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.