Byl Alfred Bernhard Nobel pro svět tak důležitý?

Co myslíte? Bez dynamitu a dalších jeho vynálezů by se asi žilo lépe.
Dnes má výročí narození, jen při svých pokusech zabil i svého bratra.
Myslíte, že by se svět bez jeho vynálezů obešel?
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Alfred_Nobel

Nejlepší odpověď
Drap

Neobešel. Pokud by to nebyl on, udělal by to někdo jiný.

Další odpovědi
Cenobita

Alfred Bernhard Nobel byl jak se říká v pravý čas na pravém místě. Lidstvo potřebovalo bezpečnou výbušninu a on s ní přišel a vydělal na ni jmění. kdyby nebylo Nobela, nejspíš by něco podobného vymyslel jiný fyzik či chemik. Tuším, že druhý v pořadí s vynálezem dynamitu byl Jára Cimrman 🙂