bydlíte radši na vesnici nebo ve městě?

Já bydlím třeba v praze, je tady blaze ale draze :D
Doplňuji:
lahny: ano toto jsem již zažil, vyrůstal jsem na horách :) není nad to bydlet u lesa a jít nasbírat šisky a houby :)

mosoj: ty jsi nějaký hajný či myslivec?

zzzzz: no dovol :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Bydlím na vesnici a NIKDY BYCH NEMĚNIL. 2 roky jsem byl na vojně v Praze a měl jsem toho po krk.Není nad to koukat do zeleně, mít doma zvířectvo (sice je to práce, ale za to posedět si venku a pokoukat na to jak se batolí různá mláďata od nich či koukat jak zvířata přibývají na váze a přemýšlet, které na neděli zabiju k obědu nebo vidět jak si vnoučata hrají s každým zvířátkem, tak to je k nezaplacení).Dát si kávu venku na zahradě popř.za letních večerů posedět venku na lavičce, dát si pivo či otevřít lahvinku vína s manželkou, kde si to můžeš v Praze dovolit.A nebo když přijedou mladí, dojít si do lesa na dřevo, doma zapálit ohníček a opékat (buřty či cokoliv), tak to je také k nezaplacení.
Bydlení na vesnici není o pohodlnosti, ale o práci, ale kdo na vesnici vyrostl a práce mu nevadí, tak by neměnil (možná mladí do 30ti let, ale později každý pochopí, že není nad to bydlet v klidu a beze spěchu).

Další odpovědi:

Zlatý

Netapetuj, tím body nezískáš. :-))))

Na vesnici, město je rušné a málo zelené.

Zlatý

Že mně pražáci lezou na Šumavě do rajonu a já jim ne ! Všude je jich jak na..... !

Zlatý

Přes týden bydlím v krajském městě, víkendy a část dovolené trávím na vesnici (i když je to ve skutečnosti také město, druhé nejmenší v ČR).

Stříbrný

Do 24 let jsem bydlel na vesnici,pak jsem se oženil do Prahy.Žije se mi tu dobře,ale na vesnici jezdím moc rád,na chalupu nebo k rodičům.Všude jsou výhody i nevýhody,nějak moc to neřeším.

Pokročilý

Bydlím ve městě. Ale plánuji bydlet v budoucnu v přírodě buď v Beskydech - ve vesnici nebo na Slovensku, ale jedine ve vesnici, nesnášim města vážně mi to nedělá dobře. Nepotřebuju to.

Bydlel sem ve městě a odstěhoval se na vesnici. Nestežuju si, ale bral bych "chalupu" ve městě, občas mi chybí šrumec. ;)

Stříbrný

Bydlím raději ve městě, o víkendech bydlím na vesnici.

Stříbrný

Na vesnici,máme tam velkostatek. V Práglu ani zadarmo.Ikdyž tam jezdím bydlet bych tam nechtěl. U nás na vesnici je 30 baráků a je tam klid,projedou tam cca 3-4 auta denně a komu několik traktorů ale když se podívám na věčně zasekanou Prahu tak jsem rád za to kde bydlím.A můžete si pražáci myslet co chcete.

Diskuze k otázce

Zlatý

Sůwa

Bydlím v Praze, koukám do zeleně, můžu posedět na zahrádce, ale pivo ani víno nepiju a manželku nemám ( už ani manžela ). Všude je něco, ale aspoň tu nenaříkám, že jsem nenašla práci :-)
O životě na venkově toho vím dost, léta jsem budovala vlastní rekreační chaloupku, umím se postavit ke každé práci. Po 36 letech jsem vloni darovala chalupu dceři, už tam nikdy nepojedu a nijak moc mne to nemrzí. Žít tam celoročně bych nevydržela...

Stříbrný

lahny

Na jednu stranu máte pravdu.Jakmile je člověk stár a dojdou mu síly, tak by měnil za pohodlí.
Moji rodiče (vlastně nyní i moje matka, otec zemřel) život z vesnice do města by neměnila (stále říká, pokud mně síly stačí zůstanu tady) a stejné je i moje krédo.Dokud ještě můžu z vesnice neodejdu.
Jenže v dnešní době je to čím dál těžší.To co bylo za komunistů normální, nám tento režim odbourává (dostupnou lékařskou péči, nákupy v místě atd.)

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.