rostoslav

Bydlíme v čtyřbytovce všichni máme měřáky na studenou vodu.Ztráty účtují na osobyv bytě.Nemá se to rozůčtovat na byty

Nejlepší odpověď
baghira

Běžně je to tak, že spotřeba se měří domovním měřidlem, a měřáky v jednotlivých bytech jsou pouze poměrové, tj. nepočítá se z nich spotřeba bytu, ale poměr, v jakém se má spotřeba naměřená domovním měřidlem rozpočítat na jednotlivé byty (nevím, jestli to píšu srozumitelně).
Z toho vyplývá, že i případný rozdíl mezi domovním měřidlem a součtem všech bytových se rozpočítává v daném poměru.

Příklad:
domovní vodoměr: 300

  1. byt vodoměr 100
  2. byt vodoměr 150
  3. bytu bude naúčtováno 120 (300*100/250)
  4. bytu bude naúčtováno 180 (300*150/250)

na počtu osob nezáleží.

Ale pokud máte dohodu jinou, tak ji máte jinou.

Další odpovědi
beer

Oni to dělají na byty, ale s ohledem na počot lidí v nich. To je snad v pořádku, nebo ne?
U nás se to taky tak dělá.

Sůwa

Záloha na odběr studené vody se taky účtuje podle počtu osob v bytě bydlících, tak to musí být i v rozúčtování. V případě, že je byt neobydlený, účtuje se jako 1 osoba.

ReHu

Jasně, žena osoby. Proč na byty?
To jako, že třeba v bytě spotřebovává vodu pouze 1 osoba ze 3?