Anitram59

Bydlím v panelovém domě, který má vlastní ohřev teplé vody, ale na noc se to vypíná a teče studená voda,je to správné?

Nejlepší odpověď
brillant

Prostudujte si toto: Vyhláška č. 194/2007 Sb. kterou se stanoví pravidla pro vytápění a dodávku teplé vody, měrné ukazatele spotřeby tepelné energie pro vytápění a pro přípravu teplé vody a požadavky na vybavení vnitřních tepelných zařízení budov přístroji regulujícími a registrujícími dodávku tepelné energie

§ 4

Pravidla pro dodávku teplé vody

(1) Teplá voda je dodávána celoročně tak, aby měla na výtoku u
spotřebitele teplotu 45 st. C až 60 st. C, s výjimkou možnosti
krátkodobého poklesu v době odběrných špiček spotřeby v zúčtovací
jednotce3).

(2) Dodávka podle odstavce 1 je uskutečňována denně nejméně v době od
6.00 do 22.00 hod.

(3) Do nebytových budov se dodávka ve dnech, kdy tyto budovy nejsou
provozovány, přeruší, pokud je to technicky možné.

(4) Nepřekročitelné limity spotřeby tepelné energie na dodávky teplé
vody odpovídají měrným spotřebám na její přípravu a dodávku zvýšeným o
50 % oproti hodnotám uvedeným v příloze č. 2 k této vyhlášce.

(5) Odstávka v dodávce teplé vody mimo otopné období z důvodu plánované
údržby v rozsahu do 14 dnů se dohodne mezi dodavatelem a odběratelem,
který ji oznámí nejméně 10 dnů před jejím započetím všem konečným
spotřebitelům.

http://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/vyhlaska-c-194-2007-sb-kterou-se-stanovi-pravidla-pro-vytapeni-a-dodavku-teple-vody

Další odpovědi
anonym

tak když máte vlastní ohřev pro váš dům, tak se můžete všechny byty domluvit a hřát si vodu 24 hodin denně. je to jen o financích a když se to zaplatí, tak proč ne. mi máme v paneláku teplou vodu min. do půlnoci

gecco

Správné? – co si domluvíte a zaplatíte, to budete mít…
😉
Bydlím taky v paneláku, teplá voda je k dispozici 24/7.