Bydlím s přítelem, jsem teď bez práce, vedena na ÚP, dávky nepobírám. Mám nárok na příspěvek na bydlení?

Na U.P.mi bylo řečeno,že by mě měl přítel živit.I když je v podstatě cizí osoba.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

A proč se nezeptáte přímo na ÚP, kde dostanete konkrétní odpověď a ne domněnky některých neomylných zde?
Malé doplnění - v příloze včerjšího Blesku je nějaký stručný návod pro podobné případy. Já to četl jen letmo.

Další odpovědi:

Zlatý

Vypadlo Ti to nejpodstatnější- vztah Tebe a bydlení.

Jmhad, a proč by se na to ptala na ÚP? Oni s tím maj něco společnýho? Já myslel, že dávky na bydlení se při žádosti vyplácej nezávisle na tom, zda jsi nebo nejsi na ÚP vedený. Takže bych s tím šel na místní sociální odbor.

Hans51- pravda, leč zajímavé je i to, že vedení osoby na ÚP, jakožto uchazeče o zaměstnání, nemá žádný vliv při rozhodování o příspěvku na bydlení.
V podstatě jsem nastínil možnost, že o příspěvek na bydlení si zažádat můžeš, pokud je to "bydlení" vedeno na tebe. A k tomu stačí jen pozapomenout sdělit příslušnému ÚP, že s tebou v bytě bydlí kdokoliv další. A proč ser taky o státní příspěvek připravit, když je tam přítel veden třeba jako "návštěva", že? Když se chudý občan podívá, co se děje v politice, hned se za podobné žádosti o příspěvek přestane stydět. Holt, ryby smrdí od hlavy, to je marný.

Bronzový

To zjentek:

jmhad má pravdu, protože ÚP tyto příspěvky vyplácí, také o nich rozhoduje, takže bude vědět více než sociální odbor ;-) ten by Vás beztak odkázal na ÚP.

Pokročilý

Pokud jste oba přihlášeni na stejný byt nebo dům a přítel pracuje s výdělkem nad 10 tisíc čistého, je zbytečné někam chodit, nedostanete nikde nic, raději seďte doma a hledejte si práci na netu např.
Nejjednodušší je se podívat na : http://www.penize.cz/…
A pak porovnej, kdo ti tady lže a kdo ne !!!

Zdroj: http://www.penize.cz/kalkulack y/prispevek-na-bydleni

Bronzový

zajdi si na urad -příspěvky na bydleni,tam podej zadost o příspěvek na bydleni-zijete spolu ve spolecne domacnosti,pocita se prijem přítelův a tvůj,to se zpruměruje a urad rozhodne,jestli dosahnes na příspěvky na bydleni.pozor-PODMIKOU JE,ABYS U PRITELE MĚLA TRVALY POBYT NAPSANY!!jinak i kdybys nárok mela,bys nedostala nic.pak by sis mohla vyridit příspěvek v hmotne nouzi,opet,se odviji od prijmu obou.

Diskuze k otázce

Bronzový

pizlicka

Kura NEMAS PRAVDU! ja mam invalidni duchod,prijem 3210kc,pritel ma nad 10tisic a na příspěvek nárok mám!takže nešiř domněnky.

Pokročilý

Kura

Ušetři si caps loc a napiš, jestli jste oba přihlášení na stejné adrese !!!

Pokročilý

Kura

Lžeš ty, podle http://www.penize.cz/… máš nárok na prd, takže si asi pleteš něco s něčím a nevíš co s čím. A taky barva pleti je důležitá, když už by jsme měli brát všechny aspekty.
;-P
Ale za tohle mě nahlásíš jako správná ušlápnutá chudinka a smáznou to.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.