Lucimia

Bydlení u rodičů v domě?

Mám takové dilema. Máme s přítelem možnost bydlet u jeho rodičů v rodinném domě. Mají volné horní patro, oba jsou „v pohodě“, rozumíme si. Já se ale toho dlouhodobého bydlení obávám, protože kuchyň nahoře není a museli bychom stále jíst dole, kde mě skorotchýně nenechá samotnou skoro nic udělat, protože se obávám jistých neschodů, které můžou takhle vzniknout… Fakt se tomu bráním. Sice je pravda,že bychom si našetřili mnohem víc peněz na vlastní bydlení, než někde v pronájmu, ale ptám se: „stojí mi to za to?“ Hodně lidí, co bydlelo s rodiči, říkalo, že bydlení nedělalo dobrotu. Jaký je váš názor na to, máte někdo zkušenosti?
Doplňuji:
Jsou tu 3 místnosti, z toho jedna je ložnice, druhá obýváček, třetí přítelova pracovna (přemýšleli jsme o tom zde udělat kuchyň, ale vzhledem k tomu, že dole je velká kuchyn, asi to nevyjde), je tu místnost pro záchod i místnost pro koupelnu, ale není hotová…

Nejlepší odpověď
kropitko

bydleli jsme s manželem v podnájmu,teď u jeho otce,je to lepší. Ale pravda je,že tchán je pořád v práci,takže jsme tu skoro celý den sami. Ale jinak to jakžtak klape,docela dobře vycházím s tchánovou přítelkyní.....ta je taky skoro pořád pryč. Kdyby tu byli celý den,tak nevim…

dobrý nápad,já bych to komplet celý přestavila,aby jste měli svoje…nebo co malá přístavba???

Další odpovědi
anonym

Jen kdyby to bylo opravdu NEZBYTNĚ nutné.Bylo by jen otázkou času........
Ale zázraky se prý dějí?!

ten který je

Naprosto sdílím Váš názor.Rodiče mohou být hodní ale postupem času by stejně došlo k neshodám.Já bych do toho nešel.

ReHu

Pokud není ve volném horním patru pouze kuchyně, předpokládám, že tam je koupelna a WC, tudíž zavedená voda a odpady.
Nešla by tam nějaká malá kuchyňka udělat? Myslím, že se to dá pořídit i ne moc draho.
Pokud to bude dočasné, tak ani není nutné mít pro začátek vše nové.
>>>>>>>>>>>>>­>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>­>>>>
Svého času jsem měla velmi nouzové bydlení.
Stačil jen malý kuchyňský koutek.
Ale to už si musíte promyslet sami. Souhlasím ale s názory, že společné vaření nedělá dobrotu.

Michal

Snažte se o smír.Pokud to nepůjde i přes potíže,které nastanou,sežeňte si bydlení jinde.

KOLMIX

Každopádně nejlepší je bydlet zcela sami, pokud ale píšete, že jsou tchýně & tchán snesitelní, možná by stačila dohoda o tom, že budete nahoře bydlet nekontrolováni rodiči přítele. Ale KAŽDOPÁDNĚ si tu kuchyň udělejte svou, protože jakékoliv sdílení společných prostor se starší generací je problém, i když to teď tak nevypadá. Ostatně uvidíte, až Vám časem začnou tchánovi mluvit do všeho, co se týká třeba dvorku a zahrady, schodiště atd…

Jinak nelze opomenout fakt, že právě rodiče jsou příčinou velkého množství rozvodů partnerů!!!

afro.minerva

Já si myslím, že by jste to mohli zkusit. Ale určitě bych udělala minimálně z té pracovny kuchyňku. Tvoje tchýně musí pochopit, že potřebuješ svojí kuchyň. Kuchyně je prostě prostor každé jedné ženy.

Ale pokud jsou v pohodě, tak bych se toho tolik nebála. My bydlíme taky s rodiči manžela a ti jsou taky v pohodě. Máme taky horní patro i s kuchyní a řekla bych, že je to ještě lepší, než v bytě. Navíc nám manželovi rodiče často i pomůžou s hlídáním malé apod.

anonym

Pisete fakt se tomu branim,tak se brante nadale,je lepsi bydlet sami a poslouchat svuj vnitrni hlas neni na skodu.Uz jen to ze Vas skorotchyne nenecha nic delat je napovazenou(kdo je tam panem)a urcite nejste neschopna sama zvladat prace,ktere patri i do kuchyne.Budte svou pani a budete spokojena.Konflikty by nastali urcite a Vas pritel by byl doma v zazemi a pri konfliktech Vy sama proti vsem.Rika se muj byt-muj hrad.Snad jsem pomohla k zamysleni.

Nuk nuk

Společné bydlení partnerů s rodiči kteréhokoliv z nich nikdy nikde nedělalo dobrotu. Možná dočasně, ale na neurčito bych to neriskovala. Já mám tchánstvo přes dvorek a už i tak to občas zaskřípe.
na Vašem místě, bych radši obětovala těch pár korun navíc. Tím spíš, že říkáte, že je skorotchýně „v pohodě“, není nutné si ten vztah poničit.

lorja

Předtím než bych se k přítelovým rodičům nastěhovala,bych si s němi i s partnerem sedla
a dohodla se na podmínkách budoucího soužití.