vranystepan

Buzz 6/2*(1+2)=?

Buzz na sociální síti facebook rozdělil uživatele na 2 skupiny: jedna trvá na výsledku s hodnotou 1, druhá na výsledku s hodnotou 9. Já jsem v té druhé. Rozhodl jsem se správně? Mohu důvěřovat programovacím jazykům a matematickým programům, kterým jsem předal příklad v této syrové formě?

Nejlepší odpověď
bigbít

Já mám také raději možnost 9, protože hodnota 1 mi nevyšla ani jedním způsobem mého počítání

Další odpovědi
mosoj

Já jsem se žádné ifixové,prefixové ani postfixové relace neučil.

Nás učili matematickou prioritu operátorů, kdy má násobení a dělení přednost před sčítáním a odečítáním a k vynucení jiného pořadí se použijí závorky.

Takže mně vychází 9 a mému excelu také .

Výslek 1 by dal výraz upravený takto :

6/((2*(1+2))