Pokročilý

"Bulka" pod bradavkou - 14 letý kluk. Mám z toho mít strach?

Zdravím, je mi 14 let a asi rok zpátky se mi pod bradavkami udělaly takové boule, prostě obě byly vystouplé a při zmáčknutí z nich i něco vyteklo (ne vyteklo, prostě maximálně půl kapky něčeho bez barvy) a dost mě to rozhodilo, ale pak asi po měsíci obě boule úplně zmizeli. Zhruba v únoru se mi (hádám že ta samá věc) udělala znovu, ale pouze v jedné (levé) a doteď nezmizela a když na ní zatlačím (ze strany, zezhora minimálně) tak mě bolí, nebo když ji vlastně prstama okolo celou zmáčknu. Těžko říct jakou to má velikost, například teď mi přijde asi 2x2cm, ale občas je to tak 4x4, je to spíš placka a zdá se mi že to celkem mění tvar, ale třeba se pletu. Tvar bradavky je oproti té druhé takový vystouplejší. Mám z toho mít strach? Bojím se jít k doktorovi, hlavně se to bojím říct doma, aby nevyváděli. Někde jsem četl že takhle je to s rakovinou prsu u mužů, ale někde že to je jen růst prsních žláz v pubertě. Děkuji.

Odpovědi:

Pravděpodobně jde jen o hormonální změny vrámci puberty, ale pro jistotu si k tomu doktorovi zajdi - nemáš se čeho bát (spíš by ses měl bát k doktorovi nejít!!) ani se za co stydět.

Pokročilý

kdyžtak jdi k doktorovi sám, bez rodičů. Třeba to nic není a nemusí to vědět.

Bronzový

Rozhodně si k doktorovi zajdi. Za tohle nemůžeš a nemáš se proč stydět. Rakovina prsu se netýká jen žen, ale může jít jen o hormonální změny tak jak píšeš. Pro svůj klid bych být tebou byla na prohlídce už před rokem při prvním nálezu. Čekat rok je dost dlouho a asi bych nespala když nevím co to je. Abys pak ještě nelitoval že jsi tam nešel hned a nezačal se včas léčit pokud by to rakovina byla. Nechci tě strašit ale zajdi si tam hned zítra. Zvláštní, ta dnešní mládež vůbec nemyslí na své zdraví..

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.