klaruška

Bulimie, anorexie

Dobrý den všem. Měla bych na Vás 2 dotazy.První je , jestli existuje anorexie spojená s bulimií?Druhý: Je mi 15 měřím 164cm a vážím 58 kilo. Rodinu mám úplnou, přátel také celkem dost jak těch falešných(bohužel) tak těch pravých. Sem se sebou celkem nespokojená i když mi ostatní říkají že mám dobrou postavu.Takže k mému problému. Občas když sem se cítila přejedená(začalo to cca před půl rokem) tak sem např. 1 nebo 2× do měsíce strčila prsty do krku aby mi bylo lépe. pak malinko častěji a teď už 3 dny po sobě jídlo zvracím. Většinou večeři. Nemám ale pocit, že se přejídám. Jím normálně,a ale např. čokoládu nebo rohlík se salámem apod. Jenže bych na večer neměla proto to vyzvracím. Má to něco společného z bulimií (nebo je to jenom nějaké pubertální období)? Mám to řešit s odborníky? Případně byla by konzultace s psychologem možná bez vědomí rodičů? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
iceT

Mohl by to být začátek,ty jsou takové nenápadné,ale konce jsou hrozné.

Důležité je to,že si uvědomuješ,že něco děláš špatně a chceš to řešit.Určitě jsi ještě ve škole,takže by ti mohl pomoci školní psycholog.
Uvědom si následky zvracení-poškozený jícen,zničené zuby a spoustu jiných.
Hodně štěstí přeju…

Doplňuji:
Hlada-myslím,že váha tazatelky je v normálu,je ve věku,kdy se tělo ještě pořád vyvíjí.V tomhle případě by se podle mě na BMI neměl moc brát ohled.

Další odpovědi
dědapetr

PORUCHÁM PŘÍJMU POTRAVY-BULIMIE,ANOREXIE.
Doplňuji:
Důležité je že si problém uvědomuješ a chceš s tím něco dělat.

Zdroj: http://anorexi­e.czechian.net/

Hlada

To, co děláš, je nepochybně příznak těchto duševních nemocí. Je dobře, že si to uvědomuješ a že pro to chceš něco dělat. Duševní nemoc je nemoc jako každá jiná a není důvod ji před rodiči skrývat. Navíc přece máte společnou kuchyň. Vhodného terapeuta byste měli vybrat po poradě doma. Jsou to nemoci velmi zákeřné, údajně 30% hospitalizovaných končí smrtí! Tvá váha je spíš nižší, než by mohla být. BMI=21,6