Tropical

Budu vydavat album,potrebuji autorska prava?

Chci udelat volne stazitelne albo,ale par lidi by chtelo original tak bych mozna par kusu udelal,potrebuji pro prodej autorska prava od OSA?popr. jak se to dela a jake podminky je treba splnovat nikde jsem se to nedocetl.Dekuji za odpovedi
Doplňuji:
a ano zpivat budu ja plus hoste ktery se objevi,a podklady jsem si delal jsam nebo jsem si je koupil ci dostal takze vpohode? :)

Nejlepší odpověď
tom004

V odkazu je popsáno,jakou má OSA strukturu,jak jsou její sdružení rozdělena,a jak autory chrání.

http://www.pro­culture.cz/od­kazy/ochranne-autorske-organizace/

OSA neposkytuje žádná AP,ale ochraňuje autory před zneužitím jejich děl. Např,: Budeš si doma hrát a zpívat píseň,pro sebe, jiného autora,je to v pořádku.Jestli tu samou píseň,nebo jich bude víc, budeš hrát kamarádům u ohně,je to veřejná produkce,měl bys to nahlásit na OSA,a zaplatit příslušný poplatek za užití.Z toho pak OSA vyplácí peníze autorům děl.Samozřejmě,po­kud u ní mají díla zaregistrována.
Doplňuji:
No,tak teď už jsi v tom udělal pěkný zmatek.Nejdříve to bylo vydání alba,teď to bude zpívání pro kamarády,kteří něco dodají,nebo Ti dali,něco jsi si koupil.Problematika ochrany a užívání autorských děl je taková,že se ani dvě právně vzdělané osoby nemohou kolikrát dohodnout na jednoznačném výkladu.A pro informaci.I pod­niky,kde je možné si zazpívat (karaoke),mají zaplaceny autorské poplatky za písně,které si u nich může zazpívat kdokoliv z hostů.Totéž se týká např. videopůjčoven ap.

Další odpovědi
DDarent

Pokud budete zpívat i hrát vy, žádný práva nepotřebujete!!! pokud ale dáte písničku z internetu a nazpíváte to, budete ptřeovat A.P.