nínotna

budu v důchodu od 19.1.2013 a zůstávám v pracovním poměru, budu mít za rok 2013 slevu na daních

Odpovědi
anonym

Tady je podstatné, zda nastoupíte do důchodu a budete dále pracovat jako starobní důchodce, či nikoliv. Pokud nebudete pobírat starobní důchod, tak budete mít základní daňovou úlevu i nadále. Pokud bude Váš nynější pracovní poměr přivýdělkem v důchodu, tak potom nárok v roce 2013 na tuto slevu mít nebudete.