košiška

Budu stavět podsklepený zahr.domek. Je lepší sklep na ukládání zeleniny s betonovou podlahou či jen na hlíně?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Už kvůli vlhkosti bych volil beton a taky kvůli hlodavcům, kteří se z hlíny lkehčeji dostanou do sklepa.

Další odpovědi
ReHu

Záleží na tom, kde domek stavíte.
My máme hodně spodní vody a proto bychom pouze hlínu ani mít nemohli.
A také je potřeba zajistit sklep proti hlodavcům. Netuším, jak hluboké základy by dokázali podhrabat a do sklepa se dostat.

venkovan

Otázka je, zda na sklep není třeba stavební povolení, protože na zahradní domky do určité velikosti bez podsklepení stačí jen ohlášení.
Jestli dělat zpevněnou podlahu či jen hliněnou zas záleží na kvalitě půdy, spodní vodě apod. Nicméně beton se lépe uklízí, tak beton bez izolace pokud není vysoká spodní hladina vody nebo hlínu promícha s pojivem (vápno apod,) a vše dobře udusat.

majklhanz

My jsme kupovali zahradní domek ze dřeva jsme spokojeni, třeba taky najdete nějaký který se vám bude líbit http://www.domky-delta.cz/zahradni-domky-ekonomik-cenove-vyhodne-domky/