SomeSam

Budu renovovat venkovní lavičku, chtěl bych se zeptat

Potřebuji poradit čím natřít dřevo na ven, čím odstranit starý nátěr z kovu a čím natřít kov na ven.

Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
venkovan

Starou barvu lze obrousit, opálit a seškrabat nebo použít odstraňovač laku.
Na dřevo použít nějaký kvalitní lazurovací lak, oleje na dřevo, emaily na dřevo či barvy na bázi pryskyřic. Na kov opět klasiku syntetiku natřenou na základovku, stejně tak vodou ředitelné barvy a nebo barvy s antikorozními přísadami.
Voleb je mnoho, na dálku radit těžko. Ona je tázky co je to za lavičky, zda je lepší je natřít drahou barvou která třeba potom zbyde v plechovce nevyužita a nebo nějakou levnější a nátěr častěji opakovat.

Další odpovědi
mosoj

Barvu odstraníte mechanicky nebo za pomoci odstraňovače starých laků.
Jestli ale nechcete konstrukci natírat každý rok, doporučuji použít nějakou kvalitnější barvu. Na př. samozákladový Hammerite nebo Alkyton. Ten Hammerit můžete i na mírně rezavá místa.

Teď jsem si všiml že chcete na kov i na dřevo.
Takže ten Hammerite nebo Alkyton na kov a na dřevo zvolte nějaký lazurovací lak, nikoliv silnovrstvý !! Jenom napustit dřevo. Venku vám na dřevě žádný silnovrstvý lak moc nevydrží a špatně se opravuje.