Deli

Budu prodávat svíčky. Musí na nich být etiketa? Co musí obsahovat? Díky.

Doplňuji:
Děkuji za odpovědi.
Přikládám své nejnovější výtvory:
http://img.na­dapenny.com/t20/120­85/nadap163926913­510237.jpg
http://img.na­dapenny.com/t20/120­85/nadap162118288­880230.jpg
http://img.na­dapenny.com/t20/120­85/nadap163928479­621237.jpg
Gelovky a plovoucí.
Jinak – dudu, nejsem nešťastná, svíčky měly kupce dřív, než já čas je vyrobit 🙂

A ještě přikládám dnes vyrobené jarní laskominy:
http://img.na­dapenny.com/t20/120­85/nadap162119123­481230.jpg
http://img.na­dapenny.com/t20/120­85/nadap162120782­502230.jpg

Nejlepší odpověď
anonym

Svíčky jsou dvojího druhu – zdravotní, které se používají jako ušní svíce, nebo svíčky tělové a u těch byste musela mít certifikát o jejich složení, pokud byste je chtěla prodávat v rámci zdravotnických potřeb. Nebo popis složení, který byste prodejcům předala při uzavření smlouvy dodávek Vašeho zboží spolu s živnostenským oprávněním na výrobu zdravotních svíček.

Dále můžete vyrábět ještě dekorativní svíce a svíce na svícení, kde je třeba doložit popis jejich složení, aby tak bylo vyloučeno, že Vaše výrobky obsahují škodliviny. I na toto musíte mít živnostenský list.

Ani jeden druh svíček nemusí být označen Vaší etiketou. Označeny být mohou.
Doplňuji:
Ještě doplním to složení:
Zdravotní svíčky jsou složeny z bavlněného plátna a z včelího vosku (zdroj dodávek včelího vozku je nutné uvádět). Bylinné a aromatické výtažky pro případnou parfemaci výrobků. Zde byste knot nepotřebovala, protože bavlna funkci knotu obstará.

U nezdravotních svíček záleží na materiálu, který byste chtěla používat, což je vosk, parafín, gel, jiné příměsi, aromata a ten dudem zmíněný knot, aby to mohlo hořet.

Další odpovědi
dudu

Deli děvčico nešťastná, kolik je na těchto stránkách asi zaregistrováno svíčkařů. Jako laik si Vám troufám pouze poradit, že by svíčky určitě měly obsahovat knot.
Pardon, rada od kolegyně „ocko“ nemá chybu.

mosoj

Přeji mnoho úspěchů.

terry

Deli, ty jsi šikulka.
Přeji hodně spokojených zákazníků.

anonym

Deli, máte moc šikovné ruce. Děkuji za poslání ukázek, moc se mi to líbí. Věřím, že budete úspěšná.
Jestli jsou ty sladkosti tak dobré, jak úžasně vypadají, tak mohu jenom litovat, že nemůžu ochutnat. Tak až budete mlsat, aspoň si vzpomeňte. ☺☺☺ ♥ Je to potěcha pro oči.

anonym

Omlouvám se za překlep „vosku“ tam mělo být. Spěchám, zase zítra hlídám, tak při psaní balím věci a uteklo mi to.

Deli

Ocko, to vůbec nevadí, jinak díky za obšírné informace.

briketka10

Deli, škoda, že nejsou k jídlu i ty svíčky jsou vážně krásné 🙂

Deli

Díky 🙂