Budu potřebovat OS Windows originál?

Chci koupit notebook bez OS. Chci do něj nainstalovat svůj originální OS, ale notebook by byl pouze připojeny z PC přes wi-fi. Můžu to tak udělat ?
Doplňuji:
Abych otázku upřesnil: může notebook surfovat i přesto, že nemá originální OS? Nemůže někdo, kdo se stará o originalitu OS, protestovat a tím se můžu vystavovat trestnímu postihu?

Nejlepší odpověď
huxa

Svůj originální OS tam můžeš dát kdykoliv, ovšem bál bych se, že bude potřeba se připojit přes drát a stáhnout drivery k síťové kartě, popř. je vložit přes flashku, apod.
Ohledně OS-jestli si myslel tím originální OS windowsy, pozor na to, že licenční klíč je spojen se základní deskou a na dalším PC ti fungovat nebude.

Další odpovědi
Alesh

No, asi takhle. Jako soukromá osoba na soukromém PC, to tě určitě policajti kvůli nelegálnímu OS nenavštíví. Spíš bude problém, že ti to bude asi hlásit, že ten OS už je/byl nainstalován někde jinde a budou tě furt otravovat nějaké hlášky apod.
Jo, taky záleží, co to je za OS. Pokud to jsou nějaká Xp, či tak něco, tak to je samozřejmě blbost dál používat.
Já bych to zkusil, pokud nastane problém, pak bych ho řešil. Postihu bych se nebál, spíš nějaké omezené funkčnosti, ale nejdřív bych to zkusil.

ivzez

Nejsem si jista, jestli otázce správně rozumím.

Podmínkou pro připojení k internetu přece není mít originální Windows.
Do NB klidně můžete nainstalovat vlastní originální OS
(který jste sám naprogramoval).

Problém byste mohl mít s ovladači, ovšem pokud si je
pro svůj systém dokážete vytvořit sám, nebude problém ani s nimi.

Jinak „Klobouk dolů!“
Znám řadu programátorů, ale nikoho,
kdo si dokáže vytvořit vlastní OS …

McArthur

Není třeba fixlovat, nainstalujte si Linux a máte klid. Vzhled může být hodně podobný Windows. Zkuste navštívit web Ubuntu (www.ubuntu.cz), kde si zdarma a legálně stáhnete instalační disk a podle podrobného návodu nainstalujete systém. Máte-li průměrný počítač, tak to zvládnete za 30 minut komplet i s Firefoxem, Libre Office (kancelářský balík) a mnoha dalšími aplikacemi. Doinstalace nových programů je podobná instalaci programům na tabletech nebo „chytrých“ mobilech s Androidem (Android je ve svém základu Linux).

Painkilleerz

Ahoj ovšm že můžeš ale musíš si to dobře cracknout aby ti nato nepřišly hnet a když přijdou tak si musíš stáhnout takovej program kterej ti to zase crackne na nějakou dobu :)

arygnoc

„Abych otázku upřesnil: může notebook surfovat i přesto, že nemá originální OS? Nemůže někdo, kdo se stará o originalitu OS, protestovat a tím se můžu vystavovat trestnímu postihu?“

samozrejme, môže.
ale je to ako jazda na vami ukradnutom aute – môžete iba dovtedy, kým vás nechytia.
a samozrejme musíte počítať s dôsledkami, ktoré z takéhoto odhalenia vyplývajú.

arygnoc

pokiaľ máte vlastný os, môžete si ho nainštalovať.

môžete si nainštalovať aj nejaký voľne šíriteľný os (na báze linuxu, android), alebo platený os (najčastejšie okná alebo mac)

zzzzz

K tomu se také něco zeptám:-)) Mám koupené XP a Visty , můžu si to instalovat do kolika PC chci, nebo je to určeno jen pro nějaký počet PC. Dík

cochee

To záleží na druhu licence těch Windows. Pokud to je krabicovka neboli plná verze, legálně může být na jediném PC – lze ji nainstalovat na libovolný PC, ale podle EULA by se měla instalace na PC, ve kterém to bylo předtím, odinstalovat (jinými slovy: v jednom okamžiku musí být tyto windows pouze na jediném PC). Pak jsou hromadné licence, ovšem ty nejsou/nebyly dostupné maloobchodně, ale pro organizace, třeba banky – licence například pro 100 PC. A nakonec asi nejčastější OEM licence, buď předinstalovaná již na kupovaném PC, nebo prodávaná s licenčním štítkem – jakmile je jednou nainstalováno na konkrétní PC, je s ním už windows svázán „navěky,“ případná instalace na jiný PC neprojde online validací u Microsoftu. Tímto myslím odpovídám částečně i barbakanovi.

Hlada

Můžeš si to instalovat do kolika PC chceš. Kromě multilicence je to určeno pro 1 PC.

Alesh

licence je jen na jedno PC

zzzzz