simonka

Budu podávat přiznání k dani z příjmu fyz. osob z pronájmu dle §9

V r. 2011 nemám žádný jiný příjem, protože jsem byla na nemocenské od 29. 12. 2010 až do 2. 1. 2012. Můj výdělek za pronájem v r. 2011 byl za 8 měsící 18000,– Kč. Budu podávat přiznání DAP, pouze z výdělku za pornájem. Mám studující dceru 21 let, mohu uplatňovat na dítě odpočty??
Na netu mne to pustilo dál a vyočítalo, že by mi měl být vrácen přeplatek ještě cca 11 tisíc, avšak účetní mi sdělila, že můj roční příjem musí být větší než 48000,– Kč (polovina minimální mzdy za rok) abych měla nárok na vrácení přeplatku??? Poradíte

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý den, Simonko. Bohužel, pravdu má účetní. Podmínkou vyplacení daňového bonusu na dítě je, že jste za zdaňovací období dosáhla alespoň šestinásobku minimální mzdy. To je těch 48 tisíc Kč. Odpočet by si na dceru mohl uplatnit otec. Jiná možnost není.