Budu podávat na FU daňové přiznání z příležitostného pronájmu

jaké doklady musím doložit z tohoto pronájmu na FU, třeba jako smlouvu příl. pronájmu? a jaké ještě další doklady, dokumenty?? daňové přiznání budu podávat pomocí paušálu. Děkuji za informaci

Odpovědi
standa

Příjmy z pronájmu podle § 9 zákona o daních z příjmu se uvádějí do přílohy č.2 daňového přiznání… a skutečnosti do této přílohy uvedené není nutné, při podání přiznání, dokládat žádnými souvisejícími dokumenty.

Tyto dokumenty však mějte připravené pro případnou následnou kontrolu správcem daně, ke které však nejspíš nikdy nedojde 🙂

Ještě podotýkám, že pokud příležitostným pronájmem máte na mysli pouze příležitostný pronájem movitých věcí a tento příjem za celý rok nepřesáhne 20.000 Kč, tak nic nedaníte a nepřiznáváte.