budu podávat daň z pronájmu bytu za rok 2010. Jak je to s odečitatelnou položkou a náklady?

Dobrý den,
budu podávat daň z pronájmu bytu za rok 2010. Celý rok jsem pobírala rodičovský příspěvěk 7600 Kč. Žádné jiné příjmy nemám. Doslechla jsem se, že pokud jsem na rodičovské dovolené, tak si můžů z daňového základu odečíst odpočitatelnou položku 2000 Kč měsíčně. Je tomu skutečně tak?
A pak jsem se ještě chtěla optat, jak je to s náklady? Paušálně si můžu odečíst 30%, mně to však dává 45%, náklady si tedy budu odečítat v prokazatelné výši. Teď mi jde ještě o to, že vyúčtování za vodu a teplo za rok 2010 budu mít až v květnu, dříve mi to bytové družstvo nevystaví. Jak to bude s případným nedoplatkem? Ten si budu moci odečíst následující rok nebo jak mám postupovat?
Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Vážený anonyme, zdá se, že jste propadla bludu :-). Přečtěte si řádně odpověď na otázku v odkazu níže. Z té vyplývá, že jakékoliv vyúčtování je naprosto nepodstatné a vůbec do vašich příjmů a výdajů nepatří.
Můžete si odečíst celou roční slevu na dani za poplatníka.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ jak-budu-platit-dan-z-pronajmu -financnimu-uradu-pausalni-cas tkou-z-celeho-prijmu-nebo-pouz e-z-najmu-bez-sluzeb-2400-0

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.