janka5

budu podávat daň z pronájmu bytu za rok 2010. Jak je to s odečitatelnou položkou a náklady?

Dobrý den,
budu podávat daň z pronájmu bytu za rok 2010. Celý rok jsem pobírala rodičovský příspěvěk 7600 Kč. Žádné jiné příjmy nemám. Doslechla jsem se, že pokud jsem na rodičovské dovolené, tak si můžů z daňového základu odečíst odpočitatelnou položku 2000 Kč měsíčně. Je tomu skutečně tak?
A pak jsem se ještě chtěla optat, jak je to s náklady? Paušálně si můžu odečíst 30%, mně to však dává 45%, náklady si tedy budu odečítat v prokazatelné výši. Teď mi jde ještě o to, že vyúčtování za vodu a teplo za rok 2010 budu mít až v květnu, dříve mi to bytové družstvo nevystaví. Jak to bude s případným nedoplatkem? Ten si budu moci odečíst následující rok nebo jak mám postupovat?
Děkuji

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Vážený anonyme, zdá se, že jste propadla bludu 🙂. Přečtěte si řádně odpověď na otázku v odkazu níže. Z té vyplývá, že jakékoliv vyúčtování je naprosto nepodstatné a vůbec do vašich příjmů a výdajů nepatří.
Můžete si odečíst celou roční slevu na dani za poplatníka.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-budu-platit-dan-z-pronajmu-financnimu-uradu-pausalni-castkou-z-celeho-prijmu-nebo-pouze-z-najmu-bez-sluzeb-2400-0