Válek Petr

Budu mít zápis v TR, když jsem dostal blokovou pokutu ?

Nejlepší odpověď
anonym

Ne, do rejstříku trestů se zapisují pravomocná odsouzení soudem.

Další odpovědi
lexx

ale houby…

Kryšpín

Při budování komunismu byl výpis a opis, v prvním bylo soudy a spol, v druhém bylo všechno, jak je to v kapitalismu nevím

Hans51

Anthropoid má pravdu, do rejstříku trestů se zapisují pouze pravomocná odsouzení soudem v trestní věci. Bloková pokuta se týká správního deliktu.

To Kryšpín: Stále existují výpisy a opisy z rejstříku z rejstříku trestů. Výpis, který je Vám na žádost vydán například na pracovištích CZECH POINTU, obsahuje Vaše veškerá pravomocná odsouzení v trestních věcech, která nepodlehla tzv. zahlazení odsouzení.

Odlišná situace je v případě opisu, který mají k dispozici pouze orgány státní správy, a který obsahuje i zahlazená odsouzení.