maia

Budu mit „status a vyhody“ studenta i pri dalkovem studiu na SS?

Je mi 16 let a prechazim z denniho na dalkove studium na SS. Zajimalo by me jestli budu mt stale status studenta. Potrebuji to vedet kvuli ubytovani v dome mladeze. Dekuji ;)

Nejlepší odpověď
anonym

Studijní úlevy řeší vyhláška 140/1968 Sb. Jenže se jedná o studium při zaměstnání, nikoliv dobrovolné studium dálkovou formou. Z jakého důvodu děláš takovou hloupost, že chceš studovat v 16 letech dálkově, když můžeš studovat formou denního studia?
Ubytování na domovech mládeže je určeno pro studenty řádného denního studia. Není vyloučeno, že Ti ubytování poskytnuto bude, ale spíše jen v případě, že bude mít ubytovna volné kapacity. Zkus se zeptat přímo na ubytovně. Při takové změně jsi se měla informovat předem přímo na místě, t.j. na ubytovně.