hanny 2

Budu dělat kuřecí roládu.Máte nějaké tipy na dobrou nádivku?

Nejlepší odpověď
briketka10

Moravská nádivka do kuřete a ingredience na přípravu:

400 g čerstvých hub (hřibovitých); 5 dkg slaniny; lžíce sádla (nejlépe husího); 2 větší cibule; 3 vejce; 20 g spařených a oloupaných mandlí; 1/2 l mléka; 2 žemle; 2 špetky strouhaného muškátu; sůl; pepř..

vajíčka rozšlehejte v mléce, přidejte pokrájené žemle a nechte chvíli bobtnat..
v kastrolku rozehřejte na nudličky pokrájenou slaninu a na jemno pokrájenou cibuli..
přidejte plátky očištených hub, osolte, opepřete a poduste do měkka, houby přimíchejte k žemli s mlékem, vsypte oloupané a pokrájené mandle.. čtvrtky kuřete bez kůže poduste na sádle v nízkém kastrolu, témeř měkké kuřecí díly pokryjte nádivkou, zakápnete zbytkem sádla a dejte zapéci do vyhřáté trouby..
jen tu kůži bych samozřejmě nesundávala.

protože všichni moji příbuzní jsou z Moravy tak mi nejvíc chutná tato nádivka..
Doplňuji:
Hanulko omlouvám se zase jsem se přehlídla a dala recept na nádivku do kuřete místo na roládu na kuře, tak tady je ta roláda..

větší kuře vykostíme, poklademe plátky šunky a anglické slaniny.. naklademe vyprané kysané zelí a dochucujeme..
posypeme paprikovou vegetou, uděláme roládu, posolíme, okmínujeme a posypeme grilovacím kořením..

kuřecí roládu s kysaným zelím dáme do alobalu a pečeme asi půl hodiny pozvolna, pečeme ji přikrytou, poté roládu částečně odbalíme, aby se upekla dorůžova, a poléváme výpekem z rolády..

Další odpovědi
Damiana

Dělám takovou francouzskou dobrůtku. Možná se bude hodit.
🙂
Doporučuji plát masa osolit a opepřit, potřít dijonskou hořčicí a následně směsí z nastouhaného celeru, mrkve, petržele a kousku zázvoru. Na troše másla vyškvařit kousek špeku a osmahnout kolečka cibule. Pak ze všech stran opéci dobře utaženou roládu, podlít kuřecím vývarem a suchým červeným vínem. Přidat trochu Provence koření, přiklopit a dusit asi 30 minut. Pak odklopit, šťávu slít a roládu dopéct na barvu. Hotovou ji potřu máslem.
Vypečenou šťávu rozmixuji tyčákem, lehce dochutím a zahustím Solamylem. Vynikající je s vařenými bramborami nebo s rýží.

hanulka11

já dělám jednoduchou a bez rolování , možná znáš- zrovna jsme ji včera měli k obědu

http://img.na­dapenny.com/t20/120­54/nadap022311141­510232.jpg

formu na hřbet vyložím papírem pečícím a na to pokladu slabé kuřecí naklepané plátky osolím opepřím, položím anglickou ,párky, kapii, rozklepnu 4 vejce smíchám s petrželkou, přidám na kostičky nakrájený 30%sýr, přiklopím opět plátky kuřecího a vložím do trouby a 1h peču , není s tím žádná starost a chutná to moc dobře
včera a s bramborem ,dneska bude s bramborovým knedlíkem a špenátem

http://img.na­dapenny.com/t20/120­54/nadap050624596­430230.jpg

anonym

Je krásné, jak to každý děláme jinak. Moji nejmilejší milují na nádivce ty opečené rantly a tak jí peču zvlášť v remosce. Začnu kuřetem. V troubě, v pekáčku, upeču klasicky kuře rozpůlené na 2 poloviny tak, aby všechna kůže byla navrch a kuře bylo krásně do zlatova – jen nasolené, posypané dobrým paprikovým grilovacím kořením + troškou papriky sladké k tomu a skoro celé pokryté plátky másla. Mírně podlít (tak 200 ml osolené vody) peču 3/4 hod. až 1 hod na 200°C na horkovzduch kombinovaný s pečením (mám vynikající troubu)a polévám ke konci vypečenou šťávou. Kuře dám péci a jdu na nádivku:
Tak asi 3–4 housky nakrájím na kostičky jako na knedlíky a zaliji asi 250–300 ml mírně teplého mléka s rozšlehanými 3–4 žloutky. Bílky schovejte na sníh. Pak k namočené housce rozškvařím trošku anglické slaniny na kostičky nakrájené, nakrájím trošku petrželové natě čerstvé (nebo celerové sušené – tu mám vždycky celou zimu) na jemno, utřu 3–4 strousky česneku se solí, trošku majoránky, pepř a muškátový květ – zde pozor na toto množství tak 2 špetky na 2 prsty (je velice aromatický) a tím vším ochutím tu housku namočenou v mléce. Teď – ještě bez sněhu – nádivku ochutnám a dosolím (pozor sůl je už v česneku). Nakonec ušlehám sníh z bílků a opatrně ho do směsi „zabalím“. Tuto nádivku plním do remosky vymazané máslem a vysypané strouhankou. Nakonec povrch pokapu rozpuštěným máslem a dám péci. Po 3/4 hodině kontroluji a pokud je vše jantarově zlaté, ještě pokapu trochou másla a vypínám remosku. Mezitím se upeče zpravidla i kuře. Pak stačí jen oloupat pár brambor a uvařit je jako přílohu. Přidávám kyselou znojemskou okurku a nádivku krájím jako dorty a servíruji ke kuřeti výseče. Dobrou chuť.

PS. Možná Vás zarazí, že uvádím 3–4 housky 3–4 žloutky – nejednoznačně proto, že každý máme k dispozici různě velké remosky. Já dělám z většího množství, mám remosku větší. Je to ideální recept pro více i máločlené rodiny. Lze upéci jen nádivku a kuře si přinést ugrilované z Penny marketu či odjinud a sníst jen s chlebem a tou okurkou. Samozřejmě můžete jí vycpat kuře klasicky a upéct to s ním, ale zezdola nebudete mít tu skvělou kůžičku a nádivka nebude dozlatova. Je to na Vás. Variant je více. Doufám, že Vám bude chutnat – jde to naší rodinou už v 6. generaci. :)

briketka10

a zase jsem blbě koukala Hanny 2 já si budu vážně muset koupit už ty brýle, jednou jsem to tu psala no tak zajdu na oční nedá se nic dělat, pletu si i jména ☹

hanny 2

Briketko to nevadí,stejně máme obě svátek 15.srpna!