Budou ještě létat raketoplány?

Slyšel jsem, že už nebudou lítat raketoplány do kosmu?…je to pravda? A PROČ?

Nejlepší odpověď
led

Momentálne náklady na ich prevádzku sú vysoké. Dnešné raketoplány boli určené len na nízke a krátke lety.
Ale vesmírne lode s možnosťou opakovaného štartu a pristátia na Zemi budú určite.

Další odpovědi
lexx

Připravuje se Orion, modifikace starého Apolla. Kosmická loď na jedno použití, destroy after ones use. Vyjde to prý levněji než nákladná údržba raketoplánů. No, nevím. Spíš komerční zájmy výrobních firem. To je kapitalismus…