petr.brzb

Budou dýška podléhat EET?

Pamatuju se, že se to řešilo, ale nevím nakonec s jakým výsledkem to skončilo. Informace jsem k tomu našel různé…

Odpovědi
Majkíííí

No v médií zaznívalo, že nakonec ne, ale to je docela nepřesné. Záleží na tom, jestli jde spropitné do kapsy personálu nebo majiteli hospody. V prvním případě není spropitné evidováno jako tržba v rámci EET, neboť se nejedná o příjem z podnikání. V druhém případě, tedy když to půjde do kapsy majiteli hospody (i jen z části), tak je dýško elektronicky evidovanou tržbou.

Zdroj: https://www.al­koholium.cz/vse-co-jste-chteli-vedet-o-elektronicke-evidenci-trzeb-eet-ale-byli-lini-se-zeptat/

da ny

Pokud se zakalkulují do celkové ceny (v některých zemích obvyklé),.ano.
Dobrovolné všimné zůstane nezdaněno :D