mosoj

Budou dobré naše jaderné elektrárny ?

Rakušané mají nedostatek elektřiny. Je sucho.

Nejlepší odpověď
anonym

Rakousko kupuje jadernou elektřinu nejen od nás, ale i z Německa a Maďarska už dávno. Teď spíše hrozí, že Německo po uzavírání svých JE zvýší svůj odběr od nás, a protože nemají přenosovou soustavu koncipovanou na severo-jižní nosné trasy, je pravděpodobné, že v příštích letech bude platit i za transfer přes soustavu v ČR, kde ČEZ už léta systematicky buduje posilování přenosové kapacity směřující na západ.
Klíďo bychom uživili i 3. a 4. blok Temelína, který byl už v původním úvodním projektu z 80. let 20. stol.
Z téhož důvodu byla finálně změněna původní dislokace, která byla o cca 15km jihozápadněji, ale postačovala by jen na 2 bloky. Temelín je seismicky a geologicky stabilní právě pro JE o 4 projektovaných blocích. Proto dostavba podle původní PD je daleko jednodušší než nákladné nové vybudování kdekoliv jinde.

Další odpovědi
lukas.zmizik

a co teprv kdyz jim zamrznou potoky