memori

Budou dědit manželovy děti z předchozího manželství?

Vlastním rodinný dům, plánujeme svatbu, pokud by se s budoucím manželem po svatbě něco stalo, měly by nárok na dědictví jeho děti z prvního manželství? Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Drap

Ano, pokud alespoň část domu přepíšeš na manžela

Nuk nuk

Jakožto manželka jste teoreticky první dědic Vy. Pokud bude po svatbě Váš manžel spolumajitel domu, ve kterém byste společně bydleli, v případě, že by zemřel, jeho podíl by pravděpodobně připadl Vám. Jeho dětem z prvního manželství, byste pak ale musela vyplatit určité procento z hodnoty té poloviny.

led

Pokiaľ ste dom získali pred svadbou dedičmi sú vaše deti. Pokiaľ by ste ho získali počas manželstva manželové deti dedia z manželovho podielu spolu s deťmi zo súčasného manželstva.
Z manželovho majetku získaného pred svadbou dedia všetko. Ak sa nedohodnú s vami o vzdaní sa dedičstva z otcovho majetku. (tu ale niesom si istá, čo na to zákon. Bola som svedkom, keď druhá manželka „potichu“ vylúčila manželové deti z prvého manželstva z dedičstva. A prešlo jej to.)