láďa1

Budete vstupovat do druhého pilíře penzijního pojištění?

Doplňuji:
http://spocti­duchod.mesec.cz/clan­ky/vyplati-se-druhy-pilir-nebo-si-radeji-sporit-samostatne/

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
brillant

ne

Další odpovědi
Drap

ne

Určitě ne. Jeden z důvodů je věk a druhý důvod je takový, že to může být výhodné jen pro lidi s nadprůměrnými příjmy.

krispin

ne

Doplňuji:
ono se to příliš nevyplatí, nějaké drobné z toho sice možná budou (možná), ale budeš muset doufat že ten penzijní fond zvládne zhodnocovat tvé investice každý rok alespoň do výše inflace, což je docela optimistické očekávání.

Raději bych ti peníze investoval jinam a na vlastní odpovědnost.