terry

Budete spořit na důchod pomocí druhého dobrovolného pilíře? Nebo někdo z vašeho okolí?

http://www.no­vinky.cz/finan­ce/276449-z-druheho-duchodoveho-pilire-uz-nikdy-nevystoupite.html
Doplňuji:
protože mě připadá jako absolutní nesmysl ukládat roky peníze někam, odku dnení návratu. Jak může kdokoli vědět, co bude za 10, 20 nebo 40 let? To, že nelze ze žádného důvodu odejít, ani hned po podepsání smlouvy, je pro mně nepředstavitelné.
A investovat do zlata? Proč mít někde uložené peníze desítky let? I když cena trochu roste.
Myslím, že se najde lepší zhodnocení, než zlato, stříbro či diamanty.

Nejlepší odpověď
Drap

Já určitě ne, vzhledem k mému věku by to ani nemělo význam. A z okolí ? To záleží na každém jak se rozhodne, kdo uvěří, že to neni opět dobře připravený podvod, tak ať spoří.

Další odpovědi
anonym

Určitě nebudu spořit na žádný druhý pilíř. Mám nějaké důchodové spoření – penzijní fond, ale byla bych raději kdyby se zrušil a nebo změnil podle situace v jiné spoření.
Doplňuji:
Případně si možná nebudu na důchod spořit, ale ještě uvidím.

hanulka11

ne ne přišla mi nabídka ale nevzala jsem ji

johana 56

Ne,ne už jsem jim tam dala dost a oni jen prodlužují a prodlužují,aby nemuseli vyplácet.

venkovan

Lepší kupovat zlato a nebo si ukládat do sudu ropu.
Doplňuji:
Pro Pusinku.

Zlato můžeš schovat u mě. Neboj, že ho odnesu. Než vypiješ kávu, tak nebudu vědět kam jsi si ho uložila. Prostě ztráta paměti má své výhody a nevýhody.

suaeda

Spořit pomocí druhého pilíře v žádném případě nebudu. Jak jsem četl tak je výhodný pouze pro mladší ročníky s vyšším výdělkem. Není moc dobře připraven a jistota pro člověka není zaručená žádná. Soukromé fondy – víc netřeba dodávat. I ve svém okolí jsem se zatím nesetkal s nikým, kdo by do druhého pilíře šel.

pusinka50

Ani náhodou.
Ad Venkovan: Ono se řekne ukládat zlato, to je jasně nejlepší, ale KAM ho schovat? Když zbankrotuje banka, tak mám velkou smůlu a po životních úsporách, když si zlaté cihlyy nechám doma, jako zákon schválnosti, určitě mě někdo vykrade. Všechny naše největší banky i Českou spořitelnu převzali a většinovým podílem dozorují zahraniční banky, protože je naši „páni“ tunelováním a přesouváním peněz dovedli až skoro k bankrotu a o tom se člověk dozví až po letech, takže do banky asi nee, tak kam s penězma, aby nám je stát zase neukradl?

anonym

Tento stát a poslanci (poslankyně) co tvoří za právní paskvily nesvěřím ani haléř.

seewa

Já třeba budu, představa, že můžu ze svého sociálního pojištění sebrat státu 3% každý měsíc a dát je někam jinam, je víc než lákává.