Avatar uživatele
terry

Budete spořit na důchod pomocí druhého dobrovolného pilíře? Nebo někdo z vašeho okolí?

http://www.no­vinky.cz/finan­ce/276449-z-druheho-duchodoveho-pilire-uz-nikdy-nevystoupite.html
Doplňuji:
protože mě připadá jako absolutní nesmysl ukládat roky peníze někam, odku dnení návratu. Jak může kdokoli vědět, co bude za 10, 20 nebo 40 let? To, že nelze ze žádného důvodu odejít, ani hned po podepsání smlouvy, je pro mně nepředstavitelné.
A investovat do zlata? Proč mít někde uložené peníze desítky let? I když cena trochu roste.
Myslím, že se najde lepší zhodnocení, než zlato, stříbro či diamanty.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: terry

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, hanulka11, suaeda, anonym před 4264 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Já určitě ne, vzhledem k mému věku by to ani nemělo význam. A z okolí ? To záleží na každém jak se rozhodne, kdo uvěří, že to neni opět dobře připravený podvod, tak ať spoří.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Určitě nebudu spořit na žádný druhý pilíř. Mám nějaké důchodové spoření – penzijní fond, ale byla bych raději kdyby se zrušil a nebo změnil podle situace v jiné spoření.
Doplňuji:
Případně si možná nebudu na důchod spořit, ale ještě uvidím.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

ne ne přišla mi nabídka ale nevzala jsem ji

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Ne,ne už jsem jim tam dala dost a oni jen prodlužují a prodlužují,aby nemuseli vyplácet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Lepší kupovat zlato a nebo si ukládat do sudu ropu.
Doplňuji:
Pro Pusinku.

Zlato můžeš schovat u mě. Neboj, že ho odnesu. Než vypiješ kávu, tak nebudu vědět kam jsi si ho uložila. Prostě ztráta paměti má své výhody a nevýhody.

Upravil/a: venkovan

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Spořit pomocí druhého pilíře v žádném případě nebudu. Jak jsem četl tak je výhodný pouze pro mladší ročníky s vyšším výdělkem. Není moc dobře připraven a jistota pro člověka není zaručená žádná. Soukromé fondy – víc netřeba dodávat. I ve svém okolí jsem se zatím nesetkal s nikým, kdo by do druhého pilíře šel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Ani náhodou.
Ad Venkovan: Ono se řekne ukládat zlato, to je jasně nejlepší, ale KAM ho schovat? Když zbankrotuje banka, tak mám velkou smůlu a po životních úsporách, když si zlaté cihlyy nechám doma, jako zákon schválnosti, určitě mě někdo vykrade. Všechny naše největší banky i Českou spořitelnu převzali a většinovým podílem dozorují zahraniční banky, protože je naši „páni“ tunelováním a přesouváním peněz dovedli až skoro k bankrotu a o tom se člověk dozví až po letech, takže do banky asi nee, tak kam s penězma, aby nám je stát zase neukradl?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tento stát a poslanci (poslankyně) co tvoří za právní paskvily nesvěřím ani haléř.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
seewa

Já třeba budu, představa, že můžu ze svého sociálního pojištění sebrat státu 3% každý měsíc a dát je někam jinam, je víc než lákává.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek