Shady

Bude válka proti terorismu trvat navždy?

Nejlepší odpověď
iceT

Ne,jen dokud budou po světě běhat teroristi.Ale stejně si lidi najdou jinej důvod pro svoje války…
Doplňuji:
http://www.you­tube.com/watch?v=bi448xb­DrVo

Další odpovědi
zzzzz

To není válka, pokud by to byla válka, tak se netoleruje to, co s terorismem souvisí.
Je to přelívání peněz. Podívej se kolik nás stojí armáda, a co dělá??? Houby.

marci1

Je to úsilí, které pravděpodobně bude trvat – pořád. … Takže všechny státy, čelící této hrozbě, musí být navždy bdělé a ostražité.
Doplňuji:
Moc bych si přála, aby všichni teroristi zmizli ze světa. ☹

Hamon

Žádná válka nemůže trvat věčně. I tato bude trvat jen do té doby, než budou zničeni všichni teroristé – nebo ti, kteří proti nim bojují. Vzhledem k tomu, že válka proti terorismu sama nové teroristy vyrábí (k chybám dochází a nikdo není schopný chyby napravit tak, aby to pozůstalí akceptovali), obávám se, že vítězství nad teroristy není jisté. Naopak, už se učím vázat ručník kolem hlavy.
Doplňuji:
Je otázka, jakou legitimitu tato válka má. I když s principem souhlasím, nesouhlasím s provedením. Došlo ke svévolným útokům na území suverenních států, ať už Irák, Afghánistán nebo Pákistán – bez vyhlášení války, dokonce bez souhlasu a vědomí státu, na jehož území k válečným operacím proti třetím osobám docházelo.

mosoj

Ať koukám jak koukám žádnou nevidím. Jenom samé dobyvačské.

http://www.zve­davec.org/nazo­ry-4066.htm
Doplňuji:
A kdo je terorista. Za války se jim říkalo partyzáni, okupanti atd.. Pak přišli osvoboditelé a najednou to byli zase okupanti a teroristi.

Reezo

Záleží z jaké stránky se na to podíváš jako na terorismus. Z jejich pohledu úhlu konají dobro ve jménu tomu co věří… Vemte si Al-Kaida a USA. Dříve spolu spolupracovali a najednou zničeho nic útok na dvojčata. Výraz Terorista má lidem nahánět strach, že to jsou lidi kteří mají v úmyslu zabíjet nevinné lidi.

Alesh

No, to si piš, že jo. Když ne věčně, tak minimálně řada let. Nějakého strašáka na nás pěšáky přece musí vymyslet, ne? Jak by pak jinak prosazovali zákony na omezování svobody, jak by obhajovali všudypřítomné špiclování a výrobu zbraní a jejich spotřebovávání ve všemožných válkách, kde ten terorismus je čistě jen zástěrka.

zjentek

asi ano, jen ten název se vždy změní ..terorista se tak bude jmenovat třeba třídní nepřítel, podlý vlastizrádce nebo imperialistický agent :o

Sta67

Terorismus je zde tisíce let. „Válka proti terorismu“ je zde 13 let. Skutečným cílem této války však nejsou teroristé, ale svoboda obyčejných lidí.

Za tu dobu bylo dopadeno pár desítek teroristů. Ale sledováni jako podezřelí z terorismu jsou miliardy lidí na celém světě. My všichni!

A nakonec, riziko, že budu zabit policistou při výkonu války proti terorismu, je vyšší, než že zemřu jako oběť v rukou teroristy.

NikkiHeat

na tuto problematiku se dá vztáhnout krásné rčení od Karla Kryla:
„Přílišná oddanost ideálům končí tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek.“

Sta67

Reezo: Al-Kaida s USA už zase čile spolupracují. V Sýrii.

arygnoc

nie.
iba dovtedy, kým budú v mene mieru postrieľaní.

Hamon

iceT má pravdu – „stejně si lidi najdou jinej důvod pro svoje války“.