Baromut

Bude účinkovat antikoncepce, která má datum expirace 1/2016?

Nejlepší odpověď
agentpv

To poznáte kolem 10/2016 …

Další odpovědi
Kepler

Datum expirace, neboli datum použitelnosti vyznačují dobu, po kterou lze zaručit účinnost farmaka. Jedná se o látky, které časem podléhají nepříznivým změnám. Nejvíce záleží na podmínkách, v jakých bylo léčivo přechováváno. Při takto malém překročení doby lze předpokládat, že účinek je zachován, ale stoprocentně zaručen není.