Avatar uživatele
bolak

„Bude to vražda?“ napsal…

Dejme tomu že někdo vystřelí na svou oběť..z bambit­ky..no a kulka uvízne oběti v těle, blízko srdce, tak že nepůjde operovat, nicméně postřelená osoba bude žít dál s kulkou v těle a útočník půjde sedět za pokus o vraždu. Za nějakých osm let střelce pustěj a bude si žít dál vlastní život a o mnoho let později, kdy už budou oba aktéři staří, oběť zemře a ukáže se že to nebyla přirozná smrt, ale že v důsledku ochabnutí svalstva nebo něčeho jinýho (to je fuk), se kulka posunula ze svého původního místa blíže k srdci a dotyčnému způsobila smrt.

Otázka zní, bude to vražda? Bude střelec opět souzen, tentokrát za vraždu, i když nastala 30 let od vystřelení kulky a i přesto že už si odseděl trest za pokus o vraždu?

http://www.you­tube.com/watch?v=v94ug­Lhua9Y

Jo, a otázka je ze 100% vymyšlená. Říkám to proto, kdyby náhodou zase přišel Dr.Axl a tvrdil, že opět kecám, že se mi nic takovýho nestalo. Tak skutečně nestalo, ono je to někdy asi těžký poznat…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, aramah, kapka, iceT, johana 56, lukas.zmizik, Damiana, zzzzz, betulililili před 4178 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Myslím, že nelze znovu odsoudit střelce za tentýž trestný čin.
Doplňuji:
soudit (ne odsoudit)

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Podle českého práva by ho znova nesoudili. Nebude totiž souzen za pokus o vraždu, ale za vraždu ve stádiu pokusu. Pokus se podle zákona bere jako dokonaný trestný čin.
Doplňuji:
Já mám tvoje otázky ráda. Fantazie je důležitou složkou myšlení.

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

No myslím, že za 30 let už těžko, nevím jistě, ale myslím, že i toto by bylo promlčeno. A jinak mám takové tušení, že se považuje roj co se týče nějakých souvislostí. Tudíž pokud by zemřel do roka, tak by mohl být jeho čin překvalifikován, ale jak říkám nevím to jistě.
Běžně se to děje třeba u nehod. S těžkým zraněním, případně následně úmrtí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Taky jen hádám,nebyla by to vražda,taky si myslím že vraždy nemají promlčecí dobu.
Hm ty vždycky něco vymyslíš a babo raď :))
No baba jsem ale rozhřešení ti nedám:))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BANAN93

viděl jsem přesně o tomhle film s Hopkinsem ..... jak ho manželka podváděla a on jí střelil do hlavy a nechal se vyšetřovat detektivem s kterým měla poměr a pak nic u soudu neprošlo a on musel být propuštěn za pokus o vraždu… ona pak ale zemřela a byla státním zástupcem podána nová žaloba za vraždu a tentokrát ho dostali
Doplňuji:
Film se jmenuje „okamžik zlomu“, ale záleží to na zákonech daného státu

Upravil/a: BANAN93

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Vražda je zřejmě u nás promlčena za 15 let. V některých případech za dvacet let (když obětí je více osob, těhotná žena, dítě mladší čtrnácti let, úřední osoba při výkonu pravomocí, svědek a u zvlášť surového způsobu provedení činu).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Adiska

Když věděl, že je postřelen proč si to nenechal vyndat? Za to, že se mu to posunulo po 30ti letech si ve směs může sám, neměl si to tam nechat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Adiska: jsou jistý případy, kdy se kulky nebo šrapnely nevyndávaj, a to když je sama operace riskantnější něž ponechání cizího předmětu v těle

většinou se to týká srdce, mozku nebo aorty, kdy by mohl být pacient operací přímo ohrožen na životě, ono imunitní systém si to stejně obalí nějakou svojí vytuněnou nepropustnou tkání (já tomu říkám kokon z člověčího sajrajtu), takže do těla se pak z toho předmětu nedostávaj žádný nebezpečný látky a nebezpečí víceméně nehrozí…

před 4178 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Pájo: no právě že to není tentýž trestný čin, předtím to byl pokus o vraždu a teď už se jedná o vraždu, což jsou dva různé zločiny..

před 4178 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pájo

Nejsem právník, jen odhaduji. Případ střelby by byl uzavřen, střelec by svůj trest odseděl. Uzavřená věc.
Že se kulka v těle poškozeného posunula a způsobila tak jeho smrt, je jiná věc. Jak dokáže lékař nebo právník, že si posun nezpůsobil postřelený sám?
Navíc… po tolika letech (30) by celá věc byla pro právníky promlčená… nebo ne(?)

před 4178 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

No, jak kde. Co se týče spojenejch států tak mi zní v uších fráze „na vraždu neexistuje promlčecí lhůta“. U nás je to myslím 20 let, pamatuju že před 3 rokama přišel nějakej cigán na policejní stanici, řekl „dobrý den, já sem před dvaceti lety vražidil, nashledanou“ a zase odešel…

před 4178 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

bolak: Cikánovi bych ty počty nevěřila. Řekne dvacet let a ono to bylo před dvěma hodinama…

před 4178 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

to víš, hodiny se berou až v první třídě…tam se málokerej dostane..

před 4178 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

😁

před 4178 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek