evusa

Bude to stejné nebo horší?

Věnuji se běhání-sprintu ale né nějak profesionálně-nechodím ani na tréninky(nechce se mi :D)..Chtěla bych se hrozně na něco zeptat. V létě zase začne sezóna a budou závody. Dlouho jsem neběhala a nijak netrénovala-běháváme jen v tělocviku. Zajímalo by mě, jestli budu pořád stejně rychlá, jako jsem byla předtím a nebo budu pomalejší? Prosím potřebuji to vědět ať se pořáýd nestresuju a doufám že budu aspoň stejně rychlá jako jsem byla.Protože jestli budu pomalejší, tak budu zklamaná.Tak prosím poraďte včas,abych věděla jestli mám začít běhat.Postačilo by mě na zrichlení i trochu vytrvalost?Poraďte něco k tomu na trénování rychlosti.Vím že se pořád ptám skoro na to samé, ale potřebuji prostě potvrzení.Moc děkuji
Doplňuji:
Já se jen chtěla zeptat, když člověk netrénuje, tak jestli bude pořád na stejné úrovni, nebo bude horší…

Nejlepší odpověď
ReHu

Podívej se na své starší otázky!!
Nikdo nemůže vědět, jestli budeš pomalejší nebo rychlejší nebo stějně rychlá.
Pokud chceš být rachlejší, proč netrénuješ – neběháš?
Doplňuji:
Postupně to bude horní a horší. Ale záleží na tom, jestli jsi trénovala předtím.
Výkon se bude snižovat pomalu.
A…co to znamená, že se věnuješ běhání – sprintu, když netrénuješ. To přece není věnování se.
A pokud se ti nechce trénovat, proč se stresuješ, jestli budeš lepší nebo horší?

Víš vůbec, co chceš?

Další odpovědi
Drap

Pokud nebudeš trénovat, bude to horší.

anonym

Nemá smysl chodit na závody, nemáš na to. Jednou to zkus ale uvidíš sama že je lepší odpočívat v pokojíku nebo se věnovat duchovnějším věcem. Jak v několika sekundách běhu můžeš získat vytrvalost? Vytrvalost k čemu? K pomoci zvítězit ostatním? Zkus a jestli je to dobré, drž se toho. Ostatním nepřenecháš vítězství. O tom je sport.

ondra07

Tak jestli jsi netrénovala předtím, tak bys měla být stejně rychlá jako předtím :) Ono je tohle na delší vypravovování. Já se věnuju atletice už 7 let a hlavně sprintům, které běhám už 2 roky a trenuju denně, takže ti můžu poradit kdyžtak na emailu: o.witoszek@seznam.cz
Je to rozsáhlé téma :)

venkovan

Je otázkou čeho chceš dosáhnout. Jestli budeš běhat pro radost, tak budeš mít časem tu nesmírně důležitou úlohu – dát pocit vítezství těm rychlejším.
Nicméně to co píší ostatní – bez tréninku není úspěch. Ubezpečuji tě, že když se doma dlouho válím, tak ani v práci nejsou žádné zázračné výkony.
Podstané je skutečně se nestresovat. Soprt si nech třeba rekreačně s tím, že prostě to nepůjde. navíc – nezřídka se děvčata tak nějak zabalí,zakulatí, sem tam něco vyroste a na rychlé sporty to tělo už není.
A když cheš výkony -tak jdi za trenérem – třeba si nech poradit od tělocvikáře (-ky),. Měl by o tom něco vědět.

justjoke

Myslím, že fyzička prostě klesá. Pokud si chceš zlepšit kondici, měla by ses hýbat alespoň 4× týdne. Když nebudeš dělat nic, tak i když ti třeba nezáleží na výsledku toho závodu, tak ale budeš trpět. A pokud si věříš – chceš se umístit, doporučuji nejenom chodit běhat, ale dělat i jinou zátěžovou aktivitu. Držím palce)