Jose1f

Bude to opravdu zadarmo?

Společnost, nabízející služby připojení k internetu se modernizuje a přechází z rádiového přenosu na přenos kabelem s optickým vláknem. Majitele domu žádá o souhlas se zavedení kabelu do domu a v průvodním dopise píše, že zavedení kabelu do domu bude bezplatné. V návrhu smlouvy to však neopakuje. Píše pouze, že je investorem stavby. Je to totéž, jako by napsal, že náklady na stavbu bude hradit on a ne majitel domu?

Nejlepší odpověď
Alesh

No a co je na tom divného?
Když budeš mít vodárnu, pak asi budeš mít zájem tu vodu prodávat. A abys ji mohl prodávat potřebuješ vodovod. Logicky tedy vybuduješ vodovodní síť. Tuto investici pak rozpustíš do vodného.
S internetem je to podobné. Problém je v tom, že „wifi-vodovod“ je drahý na údržbu a jeho zkapacitnění je možné jen omezeně a za nemalé peníze. Proto se poskytovatel rozhodl přejít na „kabelový-vodovod“, vysoké pořizovací náklady mu vykompenzují podstatně nižší náklady na provoz, údržbu atd.
Čili to rád zainvestuje a následně sejme konkurenci, protože kabel je zkrátka kabel. Nejspíš vám i zvedne rychlost a možná i skoro zadarmo. 😉

Další odpovědi
Drap

Myslím že ano. Investor platí.