Zlatý

Je toto obvyklá cena porce při smuteční hostině pro padesát lidí?

Bude smuteční hostina a jediným vhodným místem v obci je sál v restauraci. Využil majitel smuteční chvíle, když...... si chce naúčtovat 1 porci jídla ve výši 139 Kč ? Jedná se o porce vepřového řízku a bramborového salátu pro cca 50 smutečních hostí. Je to obvyklé, či neobvyklé?
Doplňuji:
V prvé řadě chci poděkovat adminovi na navrácení mého dotazu. Děkuji.
V době, kdy byla otázka odstraněna, se zjistilo, že na jídelníčku zmíněné restaurace je uvedena cena za 150 g vepřové krovičky s 200 g bramborového salátu 85 Kč (slovy: osmdesátpět korun)! Gramáž je stejná, která se požaduje na smuteční hostinu, ale cena porce je o 54 korun dražší!
Resumé: Celková cena by byla o 2700 Kč dražší a to se nám jeví jako předražené.

P.S. Více v diskuzi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Domnívám se, že spíše neobvyklé - aspoň já jsem se nikdy nesetkal s tím, že by ceny na hromadných akcích byly výrazně odlišné (směrem nahoru) od těch v běžném jídelním lístku - pokud se ovšem neliší i kvalita/kvantita porce.
Není třeba ten řízek oproti běžnému 2x větší?
Doplňuji:
Asi bych si s hospodským ´důkladně´ promluvil...
Nejde o účel akce (ten mu může být lhostejný), ale o to, že mu na pár hodin zabezpečíte slušné tržby a plnou hospodu - chtít za to ´přirážku´ mi přijde jako zcela ´mimo mísu´.
Pokud jde o mé zkušenosti při pořádání firemních akcí, jsou právě opačné - cena jídla na cca 75 %, cena pití obvyklá (na ´kořalkách´ vydělá tu slevu nááásobně).

Další odpovědi:

Zlatý

ostuda, vepřové na kar má drahé jako prase ..hostinskej je zloděj a je třeba mu to připomínat, né smlouvat. Tam bych nešel, i kdyby jinej sál už v obci nebyl ..improvizoval bych a na něco přišel

Já myslím,že při takovém množství lidí na hostině,je salát s řízkem dost
předražen.

Bronzový

Nepřijde mi to hodně pokud je to normální porce. Ovšem nevím jaké jsou v tom místě ceny. Dal vám klasicky lístek když ste to domlouvali, nebo ste řekli, že chcete tohle a tamto a on řekl cenu? Zkus tam zajít za týden a kouknout jaký maj ceny.

Pokročilý

Mě to přijde normální.

Diskuze k otázce

Zlatý

barbakan

Samozřejmě se objednávka v restauraci neuskuteční . Řešení je rozpracované, tedy objednávka se předá řezníkovi ve vedlejší obci, který řízky připraví, salát udělá jedna známá kuchařka a místnost poskytnou hasiči v obci, v místě pohřbu.

Zlatý

gecco

Jasně - bude to trošku organizačně složitější, ale taky vyznávám názor, že ´přehnané požadavky´ je lepší neakceptovat (jinými slovy - poslat dotyčného do pr...).
;-)

Zlatý

marci1

Super, nejlepší řešení. :-)) My jsme na karu měli normální solidní cenu a to nás nebylo zdaleka tolik. No jo, jak vidí, že nemá konkurenci, tak to zkouší, jak se dá. Hamoun. :-))

Zlatý

barbakan

Přesně tak, není konkurence.

Zlatý

zjentek

jak říkám, dal bych mu max. 75 kaček za porci a 3.200 kč za pronájem těch prostor ,)

Zlatý

barbakan

Platit za pronájem? Ty si myslíš, že když je ohlášený zájezd o 50 - ti lidech, kteří se staví při cestě na oběd(večeři) tak se platí pronájem ? Tak to slyším poprvé!

Zlatý

zjentek

dal bych mu 75k za porci a jinak ať si trhne berlej ..k tomu bych dal 3.200kaček za pronájem a uzavření toho prostoru pro mne, takže by mě porce sice vyšla na 139k, ale měl bych dobrej pocit, že jsme se na karu nadlábli levně a to je podstatnej rozdíl ..ta psychika

Zlatý

marci1

:-))

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.