Lorgins

Bude s přibývajícími roky, čím dál méně svazků a naopak více rozvodů? Jsou lidé dnešní doby nestálí?

Nejlepší odpověď
iceT

Myslím,že to není nestálostí,lidé se berou pořád,ovšem rozvod už není společností odsuzován a na rozvedeného jedince se nepohlíží jako na malomocného.To že se lidé berou později než v 18,20 letech,jak tomu bylo před dvaceti lety(kdo nebyl v té době sezdaný,byl za divného)dnes se pohlíží napřed na kariéru a na vydělání peněz pro potencionální rodinu,protože mít rodinu a nemít nic(novomanželé dostávali půjčky,byl jim přidělen byt…) si rozumně uvažující člověk rozmyslí.Dnes pokud nemáš nic,stát tě nepodpoří,pokud nebudeš patřit k jisté nejmenované komunitě,takže asi tak.

Další odpovědi
mosoj

Lidé jsou především nezodpovědní vůči sobě , partnerovi a dětem.

Doplňuji:
Život není peříčko a příkoří do jisté míry ( ne opakující se) !! by se mělo překousnout a žít dál ve svazku. Ono zůstat dnes sám, není , ale nikdy nebyla žádná legrace. Nejcitelněji to člověk pozná až ve stáří, ale vím, že mladí na to neslyší a snadno podléhají dobovým trendům. Také jsem byl mladý.

Mapel

Pokud bude méně svzků, tak nemůže být více rozvodů. Maximálně počet svazků se může rovnat počtu rozvodů a to ideálně, protože tu jou i úmrtí. Proto počet svazků bude vždy více jak počet rzovodů.

Skvirukl

Nejde o nestálost dnešních lidí. Jde spíš o větší míru nejistoty. Manželství dnes nemá stejný význam jako dřív. Ztratilo z velké části původní smysl. Původně šlo převážně o sňatky z rozumu. Rozvody byly (zvláště pro ženu) nevýhodné a společností odsuzované. To se postupně měnilo. Ženy přestaly být existenčně závislé na mužích, takže se mohly rozvést. Taky se změnily důvody pro manželství a pohled společnosti na předmanželský život. Lidé se začali brát z lásky. Žít spolu před svatbou přestalo být společností nepřijatelné. Hodně lidí se dnes nebere, protože v tom nevidí smysl (je to podle nich jen cár papíru) nebo je pro ně materiálně výhodnější život na psí knížku (např. samoživitelky, vdovy).

ivzez

Já bych řekla, že o nižší počet sňatků se spíše než nestálost
postará novela exekučního řádu. Před exekutorem neochrání
ani rozdělení SJM, exekutor může kvůli dluhům jednoho manžela
z doby před uzavřením manželství na společný majetek
i na majetek druhého manžela…