Bude před vánoci vzhledem k lisabonské smlouvě amnestie

jedná se o propuštění manžela z Odolova neodpracované hodiny černý odběr elektriky za 5500

Nejlepší odpověď
kenyrts

vzhledem k tomu,jaký postoj měl náš pan prezident k Lisabonské smlouvě,tak ani trošičku nevěřím tomu,že k aktu podepsání této smouvy by se rozhodl „udělovat milosti“

Další odpovědi
standa

Od roku 1945 byla amnestie vyhlášena JEN 21×

Z toho 10× k různým výročím:

  • ukončení II.světové války (6×)
  • vzniku první republiky (2×)
  • Vítězného Února (1×)
  • Slovenského Národního Povstání (1×)

Dále 2× k úmrtí prezidentů (Gottwald, Zápotocký).

A dále v r.1945 za přestupky z války, v r.1962 u pří­ležitosti budování socialistické vlasti, v r.1969 za trestný čin opuštění republiky, v prosinci 1989 byl Husák ´donucen´ podepsat první amnestii související s demokratizačním procesem v ČSSR.

Dále 4× při nástupu prezidentů do úřadu (1× Gottwald, 3× Havel).

A ve výčtu zbývá amnestie vyhlášená V.Havlem v únoru 1990 za trestné činy nedovoleného ozbrojování.

Protože vyhlásit amnestii je právem prezidentů (spolupodepisuje premiér), a protože Václav Klaus amnestii dosud nevyhlásil ani jednou a protože, jak již bylo zmíněno, V.Klaus má svůj osobitý vztah k Lisabonké smlouvě…, je na 100% !!! jasné, že amnestie u této příležitosti vyhlašovaná nebude.