Avatar uživatele
anonym

Bude platit zapamatování pokud si udělám uzel i na papírovém kapesníku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, redy, gagaga před 3808 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Mnoho lidí si vázalo na kapesníku uzel proti zapomnětlivosti. Uzel však měl původní význam mnohem hlubší. Už staří Egypťané ho používali k ochraně všeho druhu. Například sloužil jako amulet proti mnoha druhům nemocí.

Často si někdo nevzpomněl, proč si uzel udělal, takže alespoň přemýšlel. To u papírových kapesníků není možné. Jsou na rozdíl od látkových jednorázové, použitím se znehodnotí, vyhodí, tudiž by bylo zbytečné nějaký uzel vázat, paměti by neposloužil. Druhá věc, pokud by to šikula uzel zvládl.

http://www.spi­rit.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=6469:­emu-vili-nai-pedkove&catid=74:ji­ne&Itemid=88
--

J

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
redy

česílko dej vědět jestli to funguje, já jen abych nemusela sebou tahat to prostěradlo je to dost nepohodlný a stejně pak nevím proč tam je ten uzel :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Pokud si vzpomenete, proč jste si tam uzel udělal, tak bude. Asi bych na ten uzel čučela jak sova s vyvalenýma očima a nevzpomněla bych si, proč tam je. Diář s poznámkami mně vždy pomůže. U poznámky si namaluji třeba i obrázek. Nebo jen obrázek. Např. když mám koupit kytku, tak kytku a když mám koupit kapra, tak kapra ! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

No, to nevím. Za prvé mne pobavila představa, jak si někdo váže uzel na papírovém kapesníku a za druhé já mám tu zkušenost, že pokaždé uvažuji, kde mám ten kapesník s tím uzlem, díky němuž jsem si něco měla zapamatovat. Prostě k tomu ještě potřebuji zápisník, kam si píšu, který uzel se k čemu vztahuje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek