Avatar uživatele
dudu

Bude nám svět zase jednou závidět?

Realitní makléřce Elišce N… hrozí za odmítnutí romky požadující pronájem inzerovaného bytu tučná pokuta.
„Máte právo se rozhodnout, koho neubytujete, ale nesmíte říkat, že je to proto, že ten člověk je Rom,“ reagovala ombudsmanka Anna Šabatová. „Pokud ho (byt) nabízíte ve veřejném prostoru, tak si nemůžete vyžádat, aby někdo byl z té nabídky vyčleněn a priori, tedy již předem,“ dodala Šabatová.
Brzy snad bude vyhlášena povinnost, že do každé české domácnosti musí být umístěn jeden cikán a protože jich je zatím nedostatek, jejich hostování bude putovní. Navrhován je půlroční interval. Brusel nám konečně zatleská.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, dědapetr, marci1, Mirdas, gecco před 3289 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Mediální humbuk…
😉
JÁ mám byt – a JÁ se rozhodnu, KOMU jej pronajmu… Nebo nepronajmu…
A pokud má Šabatová jiný názor

  • ať pronajme svůj byt
  • ať mi můj byt sebere

___
Neznám tu kauzu – ale domnívám se, že pokud si „realitní makléřka Eliška“ najde slušného právníka, získá mimosoudním vyrovnámím slušnou sumičku…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mirdas

Divím se Rómům že doposud nevyužili otevřenou náruč paní Šabatové a skutečně se k ní nenastěhovali. Již jen z principu si nemůže dovolit pohostinství a vše co k tomu patří.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

A to se o minulém režimu říkalo plicejní stát. A teď je toje samé nařízení,vyhláš­ka,příkz z Bruselu a čím dál víc zákazů a příkazů a fůra nových zákonů.Zkrátka svoboda člověka a demokracie, pávo pro všechny stejné,vyjma romů a politiků.Politici mají imunitu a Romové jsou rasově diskriminovaní.
Doplňuji:
A vlastnictvi už nikomu nic neříká.To je moje je cizí slovo.

Upravil/a: dědapetr

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Eštěže nemám co pronajímat........

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Dokud tady budou voliči volit takové strany jako třeba stranu zelených,pak nemá smysl se tady rozčilovat a nadávat.Kdyby se měla tato baba živit prací,tak by to pro ní dopadlo špatně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WenceslasRe

Nebude, protože tu z toho bude Chánovský Chanát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Než se začne z mediální zprávy něco dovozovat a žehrat na Brusel je dobré si něco zjistit – ono je to všechno trochu jinak – viz odkaz.

Zdroj: http://www.ochran­ce.cz/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2015/chybuje-verejna-ochrankyne-prav-tim-ze-poukazuje-na-nezakonny-postup-realitnich-kancela/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Kdysi nám prezidenta Havla (údajně) záviděl celý svět…jen co opadla porevoluční euforie a na nastala krutá lopota tak se o něm mluví zcela jinak, že.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek