lucka.N

Bude mu vrácen řidičák?

Dobrý večer, také mám podobný dotaz na amnestii. Přítel přišel o řidičák, ale stále už asi dva měsice čekáme na výsledky krve a na zahájení řízení, na různých stránkách deníků se píše že se to týká " zastavení trestního stíhání " .. Tak se chci jenom optat chápu to dobře, že by mu měl být řidičák vrácen? Děkuji za odpověd, a pěkný zbytek dne:)

Odpovědi
pusinka50

Řekla bych, že na přítele se amnestie nevztahuje:
Amnestie se vztahuje jen na tresty, které byly uloženy rozsudky, které nabyly právní moci nejpozději dne 31.12. 2012. Pokud trest byl uložen rozsudkem sice ještě v roce 2012, ale dosud nenabyl právní moci, tak se na něj amnestie nevztahuje. Stejně tak se amnestie nevztahuje na trestné činy, ohledně nichž dosud nebylo trestní stíhání skončeno. Pokud tedy proti někomu probíhá trestní stíhání, které dosud není skončeno, nic nebrání v tom, aby takové trestní stíhání pokračovalo a aby obviněný byl odsouzen.

Trest zákazu řízení
>> viz >>:
Jiných, než uvedených trestů, se amnestie netýká. Amnestie se tedy nevztahuje např. na trest zákazu činnosti, trest zákazu pobytu, trest vyhoštění, či peněžitý trest.

Trest zákazu řízení je navíc trestem zákazu činnosti, takže by se na něj opět amnestie neměla vztahovat.

http://www.trestni-rizeni.com/vyklad-pojmu/amnestie-z-1-1-2013-vyklad

venkovan

Zůstaňte v klidu.- Dneska amnestii vyhlásili, i kdyby ho měli vrátit, tak zítra to stejně nebude možné, protože se k tomu bude muset někdo vyjádřit. A během několika dnů se v médiích rzeberou všechny možné a nemožné příklady.
Mne víc zaráží, že za dva měsíce nemáte výsledky krve. Asi bych svoji pozornost soustředil tam.
Nicméně – kdo sedá s alkoholem v krvi (i zbytkovým) za volant, tak každý den bez řidičáku je pro něj možnost se pořádně ožrat.
A nebo, si to natolik zapamatuje, že když bude vědět, že pojede, tak se nenapije ani den před tím a nebo jízdu odmítne.

sio

nebude. Na deníky se vybodněte, polovina novinářů tomu nerozumí a píšou nesmysly.
http://www.trestni-rizeni.com/fo­rum/otazky-ktere-se-jinam-nehodi/amnestie-2013