bude mi vše amnestováno?

BYL JSEM DNE 6.5.2009 ODSOUZEN jedním rozsudkem DLE §180d tr.zak.a §45 odst.1 a 45a odst1 tr.zak.k trestu obecně prospěšných prací a podle §49 odst.1 a §50 odst.1 tr.zak.zákaz řízení všech motor.vozidel na jeden rok. děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
standa

Protože trestný čin řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění (§ 180d) byl zrušen, musí být zrušen i nevykonaný trest obecně prospěšných prací a rovněž bude zrušen i ´zákaz ´řízení.

ALE, nově bude vaše jednání překvalifikováno na PŘESTUPEK*), za který bude nepochybně udělena finanční sankce (25–50 tis.Kč) a snejvětší pravděpodobností bude udělen (ale na rozdíl od pokuty nemusí být udělen) zákaz řízení

*)
§ 22/1, písmeno e.1 zákona 200/1990 Sb.