Serusko

Bude mi spotřebovávat energii síť od notebooku, když ji nevytáhnu ze zásuvky?

Jen mě zajímá, jestli budu platit víc, když bude zapojená síť od notebooku v zásuvce, než když by byla odpojená.
Doplňuji:
Špatně jsem formuloval otázku, omlouvám se.
Bude mi žrát energii zapojená nabíječka v zásuvce, ale nezapojená v notebooku? (stejný princip u nabíjení mobilu, nabíječka v zásuvce ale mobil vytažený z druhého konce nabíječky)

Odpovědi
anonym

Co to je „síť od notebooku“??? A notebook bude v danou chvíli vypnutý a nebo zapnutý???
😁

  1. zapnutý notes a „síť“ je napájení – bude (napájení notesu)
  2. zapnutý notes a „síť“ je LAN (RJ45 – router, switch, hub) – bude (napájení LAN)
  3. vypnutý notes a „síť“ je LAN
  1. pokud zůstane zaplá LAN karta (např. WakeUp) – bude (napájení LAN)
  2. pokud bude vyplá i LAN karta – nebude
  1. vypnutý notes a „síť“ je napájení
  1. pokud je nabíječka spínaný zdroj – nebude
  2. pokud je nabíječka odporový zdroj – bude

____
Ad 4) – poznáš to snadno, pokud nabíječka zapnutá v zásuvce ´hřeje´, i ´žere´
Doplňuji:
Ad Doplnění – viz 4.b) – pokud jde o spínaný zdroj, nežere, pokud není připojena na zátěž
Poznáš to podle toho, zda připojená do zásuvky, ale ne do notesu, hřeje (odporový zdroj – trafo) nebo nehřeje (spínaný zdroj).
😉

huxa

Síť od notebooku, chichichi, to je pojem 🙂
Já otázku chápu tak, že jestli bude spotřebovávat energii zdroj! od notebooku, nebo čistě tak, že notebook bude vypnutý, nabitý, připojený k elektrické síti.
Jednoduchá odpověď-nebude. Fyzikální hypotetická odpověď-ano, bude, jednak baterie trpí samovybijením, tudíž se bude vždy o trošku dobíjet a jednak přidáváš další okruh, tudíž bude další odpor, tudíž se o trochu zvýší procenta. Ovšem toto činí ročně pár wattů, tudíž prakticky to nemá žádný dopad. (i když nepoužíváš žádný elektrospotřebič, energie se spotřebovává.

ponovotny

když si pořídíš tenhle typ tak je to s elektřinou úplně v poho, protože tahle se k notesu nemusí připojovat kabelem
Doplňuji:
jinak docela dobrá otázka a přesně nevím ;). řekl bych ale, že pokud sítí myslíš kabelový přívod netu tak ten je pod vlastním „napětím“ a hádám, že počítač nevydává žádnou energii do těchhle „drátů“ krom případu kdy do něj pouští informace a to při vypnutém pc zřejmě není.
v případě že máš doma router, tak tu spotřebu kterou bys chtěla ušetřit bych hledal tam.
jedná se ale o tak nepatrný odběr, že pokud budeš router vypínat tak na vyúčtování nic nepoznáš

Zdroj: http://www.hou­pacisit.eu/set-houpaci-sit-stojan-relax-w203.htm

Jantar2

Pokud je na tomto kabelu transformátor (a není přímo v PC) tak pokud vím ano, žere Ti proud…

Dochy

Bude tam nějaká nepatrná spotřeba, odhadl bych řádově watt, nebo míň.

ponovotny

už jsem vystřílel odpovědi tak touto cestou- nabíječka (která i když nabíjí má spotřebu nesrovnatelně nižší než třeba žárovka) při odpojení nabíjeneho zařízení má drobnou spotřebu jako třeba na sycení kontrolky, nebo na obvod který řídí nabíjení. Taková spotřeba odhaduji může být za rok jako svítit hodinu stowatovou žárovkou