Sarin

Bude mi přidělen status studenta, když půjdu na rok pracovat a poté se vrátím do školy?

Dobrý den, chci se zeptat. Pokud jsme v současné době student VŠ, ale chtěl bych jí na rok přestat studovat a jít pracovat → přijdu o status studenta, tak při dalším přihlášení na VŠ nebo VOŠ mi bude status studenta opět přidělen.? Jedná se mi hlavně o soc. a zdrav. pojištění… Díky 😉

Nejlepší odpověď
dymik

Ano, ale ohledně odhlášení z VŠ si to určitě ověř na studijním (kdy můžeš, jak podat…)

Pokud nedovršíš 26 let a vrátíš se zpět na VŠ na denní studium, získáváš opět „výhody“.

http://www.vy­sokeskoly.com/ak­tualne-na-vs/status-studenta-a-platby-pojistneho-1

Za ten rok, co budeš mimo, určitě musíš platit soc., zdrav. a dát i daňové přiznání.

Přesné info se dovíš na studijním.