Bude mi odebrána děloha…mám dilema ponechat vaječníky…je tam spousty pro a proti…je mi 46

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý večer. Před pár lety platila v medicíně hranice 45 let, do kdy se vaječníky zachovávaly kvůli tvorbě hormonů důležitých pro ženy v období menopauzy. Nad 45 let již jsou rizika s tím související podstatně nižší. Proto se řešily tyto zákroky radikálně a nad 45 let se odebíraly i vaječníky. Odstranění vaječníků má na jedné straně tu výhodu, že se do budoucna vyhnete riziku cyst, zánětů aj. Toto by Vám měl podrobně vysvětlit Váš gynekolog. Proberte s ním celou situaci i Vaše případné obavy, abyste měla jistotu, že jste se rozhodla správně.

Další odpovědi
briketka10

http://www.stran­kyomenopauze.in­fo/hysterekto­mie.php

tady máte zajímavý článek..
já byla jen na operaci s vaječníky..