Bude-li zaměstnavatel latentní k vydání zápočtového listu, či vůbec podepsání výpovědi, jak si to mohu vymoci?

Potřebuji přestoupit ze dne na den – z jedné práce do druhé, jak si to mohu pojistit?
Doplňuji:
latentní = nečinný (bezpříznakový – neurčitý – v tomto kontextu je snad jasné, že jsem to použil jakožto novotvar)

Jedné sestřičce dlouho odmítali podepsat výpověď, natož vydat zápočtový list – proto to řeším. (Jak prokáži, že jsem podal výpověď ve zkušební době dne ddd.)

Nejlepší odpověď
ivzez

Zřejmě jste myslel neochotný nebo laxní
(latentní znamená něco jiného) …

Výpověď podepisuje ten, kdo ji dává,
příjemce pouze potvrzuje převzetí.

Odejít ze dne na den je možné ve zkušební době (pak by šlo
o „zrušení pracovního poměru ve zkušební době“, nikoliv o výpověď)
n e b o
v případě dodhody o rozvázání pracovního poměru.

Dohodu lze uzavřít pouze v případě, že s ní souhlasí obě strany.
Nebude-li zaměstnavatel s návrhem dohody souhlasit,
nemůžete si jeho souhlas nijak vymoci.

Potvrzení o zaměstnání (dříve zápočtový list)
je zaměstnavatel povinen vystavit v poslední den zaměstnání.

Pokud by jej nevystavil, musel byste jej vyzvat písemně, případně
byste se mohl zkusit obrátit na úřad nebo inspektorát práce.
Doplňuji:

  • ––––––

Ve zkušební době se nedává výpověď (pozor na formulaci!!),
jde o „zrušení pracovního poměru ve zkušební době“.

Je na zaměstnanci, jaký způsob doručení
písemného zrušení pracovního poměru zvolí.

Má-li pochybnosti o převzetí ze strany zaměstnavatele,
může zrušení zaslat cca tři dny před datem, kdy chce
skončit, poštou – doporučeným dopisem s dodejkou.

Nebo může zrušení předat v podatelně,
která mu převzetí potvrdí na kopii.

  • –––––––

Poznámka:
Sestřičce „odmítli podepsat výpověď“ právem.
Výpověď totiž nepodepisuje příjemce.
Sestřička mohla použít některou z výše uvedených možností.

Další odpovědi
gecco

K doplnění:
„Výpověď“ (zrušení PP, Dohodu…) si nech na kopii podepsat – tím prokážeš datum jejího podání. Pokud by ti, náhodou, ´šéf´ papír podepsat odmítal, vezmi si sebou k tomu jednání svědka/y a nebo pošli doporučený dopis (s dodejkou).
„Odmítnutí vydání ZL“ – pokud se se zaměstnavatelem hodláš rozejít ´ve zlém´, máš možností a možností (viz Ivzez, můžeš, čistě jako kapric, podat i podnět k prošetření ´čehokoli´ na ŽÚ, FÚ, ÚP – stačí touto možností pohrozit).
😉

ivzez

Další možnost je předání před svědky (viz Gecco).

Podle mne ale jde o předčasné obavy.
Většina zaměstnavatelů nedělá se zrušením
ve zkušební době problémy.