kaculinda200

Bude led tát v místnosti kde je 0°C ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Tát začne při dosažení teploty tání ( závislé na tlaku).
Tání bude pokračovat pokud budeš stále dodávat skupenské teplo tání do úplného roztání.
Pokud by jsi měrné skupenské teplo tání nedodávala tání ustane.
Tání totiž teplo spotřebovává !

Další odpovědi
Quimby

Šmarja lidi. Pokud bude 0°C tak led tát sám od sebe nebude. Pokud se látka dostane na teplotu tání, tak jákakoliv dodaná energie jde na přeměnu skupenství.
Pokud je tedy přesně 0°C tak neni nikde energie na tu změnu, takže led zůstane ledem.

Lamalam

Pokud bude zcela přesná nula a přesný normální tlak, tak začne tát, bude tát tak dlouho, dokud se nedostane do rovnováhy pevná a kapalná fáze.

Emefej

Záleží i na tlaku, udat pouze teplotu nestačí.

Kelt

Bude, částečně a když zvýšíš tlak, bude tát i při nižší teplotě.