Misulka_X

Bude fungovat Lenovo Recovery u notebooku v případě, že systémový disk C rozdělím ještě na jeden oddíl pro data?

Mám nový notebook Lenovo ThinkPad E440 s jedním diskem, který je rozdělený na části "System_DRV (1,46 GB), C: Windows 7_OS (448,20 GB) a Q: Lenovo Recovery (16,10 GB). Chtěla bych rozdělit C ještě na jeden oddíl pro data a zajímá mě pravdivá odpověď, jestli po rozdělení zmíněné části bude Recovery fungovat? Setkala jsem se totiž i s opačným názorem.
Děkuji.

Odpovědi
Zbynas

Nebude, protože nelze bezpečně vytvořit nový oddíl z již existujícího oddílu. Chtělo by to formát a nové rozdělení oddílů. Tudíž to chce provést 100 % zálohu.

cochee

Se Zbynasovou odpovědí moc nesouhlasím, jsou programy (ne přímo ve Windows), které umí udělat nový oddíl oddělením prázdného místa z jiného oddílu. Otázkou ovšem je, jestli se ten Recovery pak zeptá, do kterého oddílu se má obnova provést, anebo se nezeptá na nic a rovnou vytvoří původní schéma oddílů. Vzhledem k tomu, že máš notebook nový, tak já bych to vyzkoušel, uživatelská data tam žádná nemáš a přinejhorším ti nový oddíl zmizí a bude zase vše při starém.

Tobbycz

Teoreticky to fungovat bude. Ale jak ti psali ostatní, bylo by lepší to vyzkoušet, případně ještě před tím vytvořit zálohu celého disku přes Acronis.