I_hate

Bude fungovat hasící přístroj, i když má propadlou periodickou zkoušku?

Mohl by, v případě potřeby, fungovat přenosný hasící přístroj CO2 (sněhový) 2 kg, i když má 4 roky propadlou periodickou zkoušku?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je naprosto těsný, mohl by fungovat i s propadlou lhůtou. Fungovat však také nemusí. V žádném případě bych na to nespoléhal.

Další odpovědi
led

Pri periodických skúškach sa kontroľuje v prvom rade tlak v nádobe, tesnenie a spúšťací mechanizmus. Náplň sa kontroľuje odvážením. Pokiaľ máte už 4 roky neplatnú skúšku, tj záruku funkčnosti, strácate istotu, že v prípade potreby hasiaci prístroj bude funkčný.
Doporučenie:
navštívte najbližšiu skušobňu (servis hasiacej techniky) a nechajte si hasiaci prístroj skontroľovať, prípadne znova naplniť.

terry

Možná bude, možná nebude. Kdo to má vědět?
Třeba ano, ale jistota to není.