Zvědavý

Bude Amadeus Live čistě jen koncert, nebo je k tomu i divadelní představení?

13.11. je v Praze Amadeus Live podle stejnojmenného Formanova filmu. Je to jen koncert se sbory a orchestrem nebo je k tomu i divadelní představení s herci ? díky

Nejlepší odpověď
annas

Přečtěte si podrobnosti, dovíte se víc, jde o film, který Miloš Forman natočiljiž dříve podle divadelního představení.

"Nejslavnější film Miloše Formana Amadeus se vrací na plátno v originálním provedení s živým orchestrem a sbory

Film Amadeus z roku 1984 oceněný osmi Oscary, bude v Praze uveden necelý měsíc po světové premiéře v londýnské Royal Albert Hall v originální podobě – promítaný na obrovském HD plátně za synchronizovaného doprovodu živého orchestru a sborů.

Proslulý velkofilm vznikl jako adaptace původní divadelní hry od Petera Shaffera. Vítěz osmi Oscarů včetně ocenění za nejlepší film, přepychový Amadeus od Miloše Formana, je zvukovým a vizuálním potěšením všech smyslů. Strhující příběh osudového střetu geniality s průměrností se natáčel před 32 lety v Praze a podílelo se na něm velké množství českých filmových tvůrců i herců. Dokonalá kamera Miroslava Ondříčka, fantastické kostýmy Theodora Pištěka ml., krása pražských paláců, divadel a uliček, to vše propůjčilo filmu nesmazatelnou atmosféru. Forman, mistr velkých lidských dramat, dokázal s Mozartovou pomocí zprostředkovat dnešnímu divákovi prožitek ze špičkové klasické hudby.

Dirigent: Ludwig Vicki
Orchestr: PFK – Prague Philharmonia
Sbor: Canti di Praga
Klavírní sólo: Jan Bartoš

http://www.tic­ketportal.cz/e­vent.aspx?id=135177

Další odpovědi
Klaproth

Ano, herci budou, ale na filmovém plátně. Jde o projekci filmu s živou hudbou, žádné divadlo navíc k tomu nebude.