Pauka9

Brusle K2 a kolečka rollerblade??

Mám brusle K2 CELENA W 1rok a už jsem ojezdila kolečka, tak jsem si koupila nová 90/84A, ale nevšimla jsem si že jsou od rollerblade. Je to nějaký problém? Jde mi o ložiska v brusli. Nechci je zbytečně rozdělávat, abych je eventuálně mohla vrátit.
Děkuji za odpověď :)
Doplňuji:
brusle mají ložiska ILQ9, mám nová jenom kolečka

Odpovědi
Reezo

No moc se v kolečkách nevynám, ale vím, že čím větší jsou kolečka, tak tím rychlejší budou ty brusle a hůř ovladatelný. Naopak malé kolečka jsou pomalejší s lepší ovladatelností.

badisko

loziska se daji dokoupit …:D ..ale rollerblade je znacka to nam moc nepomuze bylo by dobre vedet jaky je tam typ ..lozisek :D ..na tech K2 mate urcite .. ILQ 9 takze se s nama podelte o oznaceni lozisek ktere jste si koupila…
Doplňuji:
dle meho je to sumak …:D .. pokud to nejsou micro tedy 688… ale ty uz se nevyrabeji …byly k nicemu …takze by to normalne fungovat melo … pokud nemate na koleckach napsano micro nebo na loziscich tak je to jedno … a protoze mate kolecka original tedy ILQ9 tak to bude sedet …
PS; pokud jste je koupila napr ..v Sportisimu ..hervis sportu tak vam je vezmou i otevrene …vim za zkusenosti a jeste jednou to zopakuji priste az budete kupovat nejakou vec o ktere nebudete mit paru ..zeptejte se na servise v prodejne kde jste je koupila oni vam tam mile radi poradi .. nasadi a seridi ..za par kacek vam na pozadani prehodi uz sjeta kolecka ..atd ..nebo by bylo fajn si do nektereho s techto shopu zajit a nechat si je nasadit od nich …:D ..

jiri.skoda

Ze zkušenosti říkám, že to jde, ale ne úplně bez úprav. Pokud člověk koupí jen samotná kolečka bez ložisek, není nejmenší problém, jen se to přehodí ze starých. Ale Rollerblade používá jiné spacery (vymezovací hliník) uvnitř koleček. Ten má větší průměr a kolečko tak skáče na osičce. Náprava je snadná, stačí použít spacer z K2 a prohodit je. Postup je takový, že se vytlačí přes střed jedno ložisko u K2kových koleček a něčím vypáčí jedno ložisko u Rollerbladů. Pak vytáhne spacer ze starého kolečka, nasadí do nového, vrátí zpět ložisko a je to.